توسط انتشارات راه یار

مأموریت خدا كتاب شد

مأموریت خدا كتاب شد کتاب مأموریت خدا، هفت روایت از احمدرضا سعیدی، شهید ایرانی جهاد اسلامی افغانستان و کتاب مجله ایام ؛ روایت های خاطره انگیز مردمی از دهه اول انقلاب اسلامی در سبزوار منتشر گردید.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، کتاب «مأموریت خدا»، هفت روایت از احمدرضا سعیدی، شهید ایرانی جهاد اسلامی افغانستان و کتاب مجله «ایام»؛ روایت های خاطره انگیز مردمی از دهه اول انقلاب اسلامی در سبزوار توسط انتشارات «راه یار» چاپ و روانه بازار نشر شد.
محمدسرور رجایی، نویسنده افغانستانی کتاب «مأموریت خدا» در بخشی از مقدمه اثرش چنین نوشته است: «این کتاب نام این کتاب را نه منِ نگارنده، که خود شهید برگزیده است. در وصیت نامه‌ی خود نوشته است: «… مأموریتی که نامش را مأموریت خدا می گذارم....» این کتاب حاصل سال ها پژوهش است. حاصل سالهای بسیار و پر از خاطره های تلخ و شیرینی که شیرینی هایش برایم بیشتر از تلخی هایش بوده و هست. از برکت این کتاب، وقتی به دنبال کودکی های احمدرضا به مسجد حضرت ابوالفضل (ع) رفتم، با شهدای بسیاری آشنا شدم. از همان جا پابه پای خاطرات احمدرضا راه افتادم و از مرز گذشتم. به زادگاهم کابل رفتم. راهی دره ها و کوه ها شدم تا زائر مزارش باشم. این کتاب ما را به افغانستان می برد. مجاهدانی را معرفی می کند که با تفنگ های قدیمی، هواپیماها و تانک های پیشرفته‌ی اتحاد جماهیر شوروی را از کار انداختند. روزهایی را به یادمان می آورد که مجاهدین شیعه و سنی در کنار هم در مقابل دشمنان مشترک مبارزه کردند. مهم تر از همه، در این کتاب می خوانیم که احمدرضا سعیدی چه کسی بود، چگونه به افغانستان رفت، چگونه شهید شد و مزارش کجاست.
این کتاب هم تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی ایران است و هم تاریخ شفاهی جهاد مردم افغانستان؛ البته با محوریت شهادت جوانی هجده ساله به نام احمدرضا سعیدی، متولد تهران که چهل سال پیش، در بهسود افغانستان به شهادت رسید و زنده‌ی جاوید شد.»
کتاب «مأموریت خدا» که سومین جلد از کتاب های جبهه بین الملل انقلاب اسلامی واحد تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است، در ۲۴۸ صفحه، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۳۵ هزار تومان روانه بازار شده است.
کتاب مجله فرهنگی- تاریخی «ایام»؛ ویژه ایام انقلاب در سبزوار هم که تحقیق آن برعهده اسماعیل هاشم آبادی و محمد اصغرزاده بوده و تدوین آن توسط محمود شم آبادی، محمد کیخسروی و ابوالفضل رضایی صورت گرفته است، تلاشی است برای ثبت روزهای خدا در شهرهای ایران، مرکززدایی از حوداث و رخدادهای انسان ساز، حراست از هویت تاریخی و انقلابی آحاد مردم و همینطور امیدآفرینی و انگیزه بخشی؛ چون که «ایام الله»؛ نعمت های خداوند و ذکر نعمت، امیدآفرین و انگیزه بخش است.
همچنین در معرفی این کتاب -مجله که در پشت جلد آن آمده است، می خوانیم: «در این مجلد کوشیده ایم جریان اسلام ناب در دهه شصت سبزوار را بررسی نموده و گوشه ای از مجاهدت هایی را که مردم در تثبیت نظام جمهوری اسلامی داشته اند، به روی کاغذ بیاوریم. انقلاب باتحول روحی و فکری مردم به وقوع پیوست و مردم برای حفظ و تداوم آرمان های انقلاب اسلامی در چارچوب فعالیتهای مختلف مردمی پای کار آمدند. سبک زندگی جهادی و مسئولیت پذیری و دغدغه مندی، فعالیتهای جمعی، تقوای دینی و سیاسی و پایبندی به مبانی و ارزش های اسلام و انقلاب از مؤلفه های انسان انقلاب اسلامی است. این اثر روایت تحول روحی و کنش اجتماعی آن در ساحت انسان انقلاب اسلامی است.
دو هدف کلی برای انتشار این اثر وجود داشته است: هدف اول این کتاب، الگوسازی فعالیتهای مؤثر و موفق فرهنگی سبزوار است که قابلیت تعمیم به کل کشور را دارد. این مجموعه از تجربیات موفق دهه شصت برای برون رفت از مشکلات و معضلات فرهنگی جامعه، بحران ها و کمبودهای امروزی مصداق و شاهد مثال آورده است. هدف دوم معرفی افراد انقلابی، اماکن تأثیرگذار انقلابی، جریان های سیاسی و فرهنگی سبزوار جهت استفاده از ظرفیت ها و تجربیات موفق آنها است. از مهم ترین مزیت های اثرحاضر میتوان به بومی و محلی بودن آن اشاره نمود. انسان های شاخص انقلاب اسلامی که در حوزه های مختلف فعالیت می کردند در لابه لای صفحات معرفی می گردند. شناسایی این افراد یا کانون های هدف در مسائل فرهنگی همان شناسایی ظرفیت ها است.»
کتاب مجله «ایام» در قطع رحلی، ۳۸۴ صفحه، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه نفیس و با قیمت ۲۰۰ هزار تومان توسط انتشارات «راه یار» روانه بازار نشر شده است.


منبع:

1399/12/26
20:20:56
0.0 / 5
639
تگهای خبر: انتشار , اهدا , تولد , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است