رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان:

كاوش معبد لائودیسه نهاوند به فروردین ۱۴۰۰ موكول شد

كاوش معبد لائودیسه نهاوند به فروردین ۱۴۰۰ موكول شد به گزارش کادو دونی همدان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند از آغاز فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه در فروردین ماه ۱۴۰۰ اطلاع داد.


محسن جانجان در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به اینکه قرار بود کاوش در اسفندماه سالجاری صورت گیرد، اضافه کرد: تابحال مجوزی از پژوهشکده دیرینه شناسی ایران دریافت نکرده ایم، ازاین رو اساسا کاوش این منطقه تاریخی در اسفند صورت نمی گیرد.
وی افزود: پروپزال فصل نهایی کاوش به مرکز ارسال شده است و منتظر مجوز هستیم و به محض دریافت مجوز و انجام کارهای مقدماتی کاوش را آغاز می نماییم.
جانجان ضمن اشاره به اینکه برای این فصل از کاوش ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار درنظر گرفته شده است، اظهار داشت: فصل نهایی کاوش این منطقه با هدف به دست آوردن سرنخ هایی از معبد لائودیسه، تعیین تکلیف و رفع مشکل ساخت وساز اهالی منطقه دوخواهران صورت خواهد گرفت.
وی در انتها خاطرنشان کرد: در فصل های گذشته کاوش معبد لائودیسه آثاری از دوران سلوکی و اشکانی مانند سفال، پایه ستون، سرستون، ساقه ستون، مجسمه های کوچک خدایان یونانی و سکه های نقره کشف شده است.1399/12/23
12:12:29
0.0 / 5
649
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است