توسط نهاد كتابخانه های عمومی كشور؛

اولین جشنواره سرود آوای كتابخانه

اولین جشنواره سرود آوای كتابخانه کادو دونی: جشنواره سرود آوای کتابخانه با هدف ترویج کتابخوانی و ترغیب شاعران توانمند به تولید اشعار فاخر در حوزه کتابخوانی، کتابدار و کتابخانه توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور انجام می شود.به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، باتوجه به اهمیت کتابخوانی در تعالی جامعه و تاثیرگذاری زبان شعر در فرهنگ سازی و گرایش بیشتر مردم به این امر، همزمان با هفدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور اولین جشنواره سرود با عنوان «آوای کتابخانه» توسط این نهاد انجام می شود.
این جشنواره با رویکرد تاکید بر ضرورت گسترش فرهنگ کتابخوانی و جایگاه کتابخانه های عمومی و کتابداران، استفاده از سرود بعنوان تاثیرگذارترین نوع شعر، در ترویج کتابخوانی و توسعه کتابخانه ها، شناسایی استعدادها و ظرفیت های فرهنگی و هنری در اعتلای جایگاه کتابخوانی، نهادینه کردن فرهنگ مشارکت عمومی در کارهای ادبی کتابخانه ها و ایجاد تحول فرهنگی در خدمات کتابخانه ها در دستور کار نهاد کتابخانه های عمومی قرار گرفته است.
موضوعات محوری در نظر گرفته شده برای این جشنواره بدین سان اند:
- نقش کتابخانه، کتابدار و کتابخوانی در تعالی جامعه
- نقش کتابدار در ترویج کتابخوانی
- نقش کتابخانه و خدمات اجتماعی آن در توسعه فرهنگ کتابخوانی
- دیدگاه جامعه نسبت به کتابدار و کتابخانه
- تبدیل کتابخانه ها به پایگاه اجتماعی و پاتوق های فرهنگی
- نقش پذیری کودک و نوجوان از کتابخوانی، کتابدار و کتابخانه
نگاه نو و خلاقانه به موضوع، سادگی و ماندگاری در اذهان عمومی و پرهیز از تاثیرپذیری و مشابهت آثار از ارکان آثار ارائه شده به دبیرخانه این جشنواره هستند.
درباره آثار ارسالی به این جشنواره در فراخوان آن اعلام شده در تمامی گروه های سنی ویژه مخاطبان کودک، نوجوان و بزرگسال و همین طور آثار با گویش های محلی (ترجیحا همراه ترجمه) پذیرفته می­ شود. همین طور آثار ارسالی باید جدید بوده و قبل از این، به جشنواره های دیگر ارسال و یا چاپ نشده باشند.
آثار ارسالی به این جشنواره باید حتما با موضوعات فراخوان تطبیق داشته باشند و هر شاعر امکان ارسال حداکثر چهار اثر به دبیرخانه جشنواره را دارد.
علاقه مندان می توانند از روز ۱۷ اسفند تا ۱ خرداد ۱۴۰۰ با مراجعه به سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به آدرس (www.samakpl.ir) در این جشنواره شرکت نمایند.
جوایز جشنواره نیز بدین سان اهدا می شوند:
- لوح تقدیر و جایزه نقدی ۲۰ میلیون ریالی به ۵ اثر برگزیده
- لوح تقدیر و جایزه نقدی ۱۵ میلیون ریالی به ۹ اثر تقدیری
- لوح و تقدیر و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی به ۳ اثر استعدادهای شعری زیر ۲۰ سال
همچنین ۱۷ اثر برگزیده این جشنواره به چاپ خواهد رسید.
ارسال آثار فقط بوسیله سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی (www.samakpl.ir) امکان پذیر بوده و به آثار ارسالی خارج از پروسه قید شده ترتیب اثر داده نخواهد شد. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با رایانامه mahafeladabi@iranpl.ir مکاتبه کنند


منبع:

1399/12/20
11:17:41
0.0 / 5
682
تگهای خبر: اهدا , تولید , جایزه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است