وزیر ارشاد در پیامی به مجمع عمومی سالیانه خانه مطبوعات و رسانه های كشور:

گام های ارزشمندی برای ارتقاء جایگاه مطبوعات كشور برداشته شده است

گام های ارزشمندی برای ارتقاء جایگاه مطبوعات كشور برداشته شده است وزیر ارشاد در پیامی ضمن اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: وظیفه رسانه ها کمک به افزایش مشارکت آگاهانه مردم در این آوردگاه خطیر است.به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، متن کامل پیام سید عباس صالحی به مجمع عمومی سالیانه خانه مطبوعات و رسانه های کشور که بامداد امروز ۴ شنبه ۱۳ اسفندماه ۹۹ در محل این معاونت برگزار شد، به شرح زیر است:
در جوامع توسعه یافته، مطبوعات را به درستی رکن چهارم مردم سالاری نام نهاده اند. چون که رسانه ها با آگاهی بخشی و روشنگری مسیر فساد و سوء استفاده از قدرت را مسدود کرده و با نور تاباندن بر عملکرد مسؤلان فرآیندها و تصمیم گیری ها را شفاف می کنند.
درکشور ما که به علل تاریخی روند توسعه همه جانبه، با موانع و کاستی هایی روبروست، مخاطرات و تنگناهای عرصه مطبوعات هم دوچندان است و پیکر نحیف رسانه به اجبار، بار ضعف نهادهای مدنی را هم به دوش می کشد.
با این وجود و برغم مشکلات و پیچیدگی های مدیریت رسانه در عصر کنونی، که با تحولات شتابناک و گسترده در عرصه ارتباطات و رسانه مواجه هستیم، گام های ارزشمندی در جهت فعالیت حرفه ای و ارتقا جایگاه مطبوعات در ایران اسلامی برداشته شده است.
خوشبختانه نهادهای صنفی و تشکل های حرفه ای در رابطه با مطبوعات در سالهای اخیر با همگرایی، انسجام و قوام یافتگی مؤثر رسیده و خانه مطبوعات و رسانه های کشور بعنوان مامن فراگیر خانواده بزرگ مطبوعات، نقطه وصل اهالی رسانه در اقصی نقاط کشور شده است.
توسعه فعالیتهای حرفه ای خبری در استان ها با تمرکز بر تولید محتوای بومی و کمک به ارتقای سواد رسانه ای مردم و پالایش فعالیتهای رسانه ای در شهرها و استان ها، از الزامات قدرت یافتن رسانه ها است که خانه مطبوعات کشور با استفاده ازظرفیت های رسانه ای منطقه ای و سرمایه های پرارزش انسانی، در این راه حرکت پویای خویش را ادامه می دهد.
اکنون و در آستانه سال نو، مطبوعات در نقطه پرتاملی ایستاده اند که رسالت آنها را بیشتر از پیش سنگین می کند.
از یک سو سال پر مخاطره کرونایی را سپری کردیم که داغ فراوانی بر دل ها نشاند و همه عرصه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را با اختلال مواجه کرد. در این میان رسانه های ما متحمل سوگ های جبران ناپذیر و هم هزینه های سنگینی شدند و البته عملکرد قابل دفاعی در جهت آگاهی مردم، آموزش های لازم و هم امیدآفرینی و حرکت به سمت آینده ای بهتر داشتند که تلاشهای آنها شایسته ارج نهادن و قدر دانستن است.
از سوی دیگر در آستانه انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ قرار داریم و به کمک افزایش مشارکت آگاهانه مردم در این آوردگاه خطیر و غلبه بر فضای یأس و ناامیدی و مقابله با شیطنت ها و بدخواهی های دشمنان این مرز و بوم، وظیفه دشوار مطبوعات در ایام پیش رو خواهد بود.
یقین دارم که فعالان رسانه ها، همچنان که در مقاطع مختلف و روزهای سخت تاریخ کشور و انقلاب همواره خوش درخشیدند، این دفعه هم به بهترین نحو ممکن به وظیفه خود عمل خواهند کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان، ضمن قدردانی از زحمات و اقدامات رئیس و هیئت مدیره محترم خانه مطبوعات و رسانه های کشور، توفیقات روز افزون فعالان عرصه رسانه را از خداوند متعال خواهان شد.


1399/12/13
22:50:04
0.0 / 5
598
تگهای خبر: آموزش , تولید , رسانه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است