توسط انتشارات سروش؛

كتاب موسی دیباج درباره زمان چاپ شد

كتاب موسی دیباج درباره زمان چاپ شد کادو دونی: کتاب درباره زمان نوشته سید موسی دبیاج توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش، کتاب «درباره زمان» نوشته سید موسی دبیاج بتازگی توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شده است.
سید موسی دیباج نویسنده این کتاب، دارای مدرک دکتری فلسفه از آمریکاست و الان بعنوان عضو هیأت علمی در گروه فلسفه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران به تدریس و پژوهش اشتغال دارد. «فی المکان»، «هرمنوتیک متن و اصالت آن، به ضمیمه هرمنوتیک قرآن»، «فلسفه و معماری» تألیف مشتک با حسین سلطان زاده، «آرا و عقاید سیداحمد فردید؛ مفردات فردیدی»، «شعور معماری ایرانی: منابع تاریخی معماری ایرانی»، «شعر و خانه ما: تحقیقی در معماری و ادب معاصر» و «پرسش فلسفی؛ ایرانی بودن چیست؟» همچون تالیفات او هستند.
دیباج در کتاب «درباره زمان» به مقوله زمان و بررسی آن از دیدگاه های مختلف پرداخته است. او درباره زمان معتقد می باشد زمان امر بسیط است؛ جنس، فصل، ماده و صورت ندارد و شناخت زمان نیز بسیط و بدیهی و بلکه بدیهی تر از بسیاری بدیهیات دیگر است. همین طور زمان نمی تواند با هیچ شیء دیگری قیاس شود. هر شیئی در مجاورت زمان اعتبار این همانی خودرا از دست می دهد و تنها زمان در این همینی خود می ماند.
مطالب این کتاب در ۱۰ فصل تدوین شده که به ترتیب عبارت اند از: سرآغاز پرسش، نظریه اصل و شروع زمان، زمان و نسبیت، حدوث زمانی و حدوث شیئی، صیرورت جوهری زمان، اجزاء مقموم زمان، امتداد و مختصات در زمان و مکان، زمان و حرکت، ماهیت و هستی زمان و حیات انسان و وحدت انسان و فصل ضمیمه زمان در نظریه پدیدارشناسی.
این کتاب با ۲۳۱ صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۶۰ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1399/12/09
14:46:19
0.0 / 5
689
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , شعر , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است