حقوق سلب شده ایران در مجامع بین المللی به روایت وزیر راه و شهرسازی

حقوق سلب شده ایران در مجامع بین المللی به روایت وزیر راه و شهرسازی به گزارش کادو دونی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: جنگ تحمیلی هنوز تمام نشده و ما هنوز در دوران جنگ به سر می بریم و الگوی جدید دشمنان، یعنی جنگ اقتصادی را تجربه می نماییم.


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی که در همایش بین المللی مطالبات حقوقی- بین المللی دفاع مقدس در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سخن می گفت، با اشاره به اینکه این همایش در استراتژیک ترین دوره انقلاب اسلامی برگزار می گردد چون که در حال ورود به قرن جدید هستیم، توضیح داد: ظلمی که دشمنان انقلاب اسلامی به سرکردگی استکبار جهانی به این سرزمین در قرن اخیر روا داشته اند، یک دوره سخت و طاقت فرسایی بود که همواره با سناریوهای گوناگون استکبار برای تصاحب این سرزمین همراه بوده است.
اسلامی ضمن اشاره به اظهارات یکی از مقامات آمریکایی درباره جنگ اقتصادی، تصریح کرد: این مقام آمریکایی به صراحت بیان می کند که ما در قدرت نظامی و سایبری دست برتر را داریم؛ اما این مورد دلیل بر برتری ما در مقابل جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود؛ ازاین رو باید جنگ اقتصادی را هم بر آنها تحمیل نماییم و ارزش پول ملی ایران را کاهش دهیم که در یک اقدام توانستیم در یک شب، حدود ۴۰ درصد از ارزش پول ملی آنها را کاهش دهیم.
وی افزود: از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان تلاش کردند سه جریان اساسی که به حیات، توسعه و پیشرفت کشور مربوط می شود؛ یعنی جریان مالی و پولی، جریان کالایی و جریان خدماتی را با وضع سیاست های خود و اعمال نفوذ در مجامع بین المللی گرفتار اختلال کنند. این اختلال در هر زمانی با عنایت به سطح نفوذ آن افزوده شده است اما متاسفانه ما کمتر به آن می پردازیم که این مورد چگونه به منافع ملی ما ضربه زده است و این از حقوق جمهوری اسلامی ایران است که باید در مجامع بین المللی مورد پیگیری قرار بگیرد.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: دشمن با وضع تحریم ها در دوران دفاع مقدس، کلیه خطوط مواصلاتی ما، شامل دریایی و هوایی را گرفتار توقف کرد و در سالهای اخیر هم با وضع تحریم ها، ورود کشتی ها را به بنادر ایران ممنوع کرده و در بنادر کشورهای دیگر، پهلو گیری کشتی های ایرانی را ممنوع کرده و اجازه نمی دهد هیچ کدام از نفتکش های ما از مسیر خود به سادگی عبور کنند. تمام این سیاست ها و اقدامات که تلفیقی از اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری بود را بگونه ای دنبال کردند که در ناتوان سازی جمهوری اسلامی ایران موثر واقع شود.
اسلامی بیان نمود: در مبحث تأمین اقلام و مایحتاج، فروش و انتقال کالا و تسهیل در فرآیند پرداخت که از راه بانکهای آمریکایی صورت می گیرد، کانال های ایران را مسدود کردند که باعث ضایع شدن حقوق ملت ایران شده است؛ آنها حتی پروازها و کامیون های عبوری از ایران را هم مورد مزاحمت های تحریمی خود قرار دادند.
وی اظهار داشت: امروز به رغم همه این مزاحمت ها، جریان فعالیتهای اقتصادی کشور زنده است و انقلاب اسلامی توانسته مسیر خویش را بشناسد و آنرا طی نماید. کشوری که گرفتار بحران اقتصادی شود هیچگاه در آن تولیدی صورت نمی گیرد و جریان کالایی در آن برقرار نیست. این در شرایطی است که ما در بعضی روزها شاهد جابجایی دو میلیون تن بار در کشور هستیم و این بیان گر زنده بودن جریان تولید و تجارت در کشور است و همه این نمونه ها بیان این حقیقت است که جمهوری اسلامی ساقط شدنی نیست و علیرغم همه فشارهای دشمن، مردم در پیشبرد امور کشور همراهی می کنند.
وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به حقوق سلب شده ایران در مجامع بین المللی، بیان نمود: در بخش های هوانوردی و دریانوردی، فرصت هایی داشتیم که در دوران دفاع مقدس از بین رفت و یا تضعیف آن باعث شد تا ایران نتواند از حقوق خود به خوبی دفاع کند که این مورد هم در چارچوب مطالبات بین المللی قابل پیگیری می باشد.
وی ضمن اشاره به صدمه زدن به زیرساخت های کشور توسط دشمنان در دفاع مقدس، شامل جاده ها، خطوط دریایی و مواصلاتی، اظهار داشت: وزارت خانه های جهادکشاورزی و راه ترابری دو وزارتخانه ای بودند که پس از نیروهای مسلح نقش ویژه ای در دفاع مقدس داشتند و شهدای زیادی را هم تقدیم انقلاب اسلامی کردند.
منبع:

1399/12/05
14:11:12
0.0 / 5
800
تگهای خبر: تولید , خدمات , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است