یولبارس و شهر زیرزمینی توسط عبدالرحمان اونق وارد بازار كتاب شد

یولبارس و شهر زیرزمینی توسط عبدالرحمان اونق وارد بازار كتاب شد به گزارش کادو دونی عبدالرحمان اونق رمان نوجوان یولبارس و شهر زیرزمینی را توسط انتشارات پیدایش راهی بازار نشر کتاب کرد.


به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان اونق درباره مبحث کتاب جدید خود اظهار داشت: این رمان فانتزی برداشتی آزاد از سری داستان های حماسی ده ده غورغوت است. این نویسنده افزود: ملکه جادوگر «ماموشویلی» ها برای تصاحب سرزمین تورکان سال ها نقشه می کشد و بابت اجرای این نقشه به کمک جنگجوهایش یک شهر زیرزمینی داخل جنگل می سازد. او تدارک جنگ با تورکان را مهیا کرده که سروکله پسر نوجوان قوی هیکلی به نام «یولبارس» پیدا می شود. اونق اضافه کرد: یولبارس جوانی عادی نیست. او زمان های خیلی دور هنگام حاکمیت پدرش بر سرزمین تورکان که نوزادی بیش نبوده، در جنگی میان ماموشویلی ها و تورکان هنگام فرار از دست مامای حاکم می افتد و توسط شیر جنگل نجات پیدا می کند. شیر هم او را بزرگ می کند تا وقتی به سن نوجوانی می رسد و در اثر نوشیدن آب جادویی به خوابی طولانی فرو می رود. او بعد از مدت ها توسط قدرت مافوق طبیعی در زمان حال بیدار می شود و احساس می کند که به جنگل و دشت تعلق ندارد. مردم هم از نسل های قدیم سینه به سینه شنیده بودند که روزی روزگاری پسر حاکم بزرگ تورکان باردیگر ظهورمی کند و حاکمیت سرزمین تورکان را به دست می گیرد. در بخشی از این رمان می خوانیم:
«یولبارس پس از اینکه مخفیانه ساختمان داخل جنگل را بازرسی کرد با سرعت برگشت نزد گرگ خاکستری و اظهار داشت: "یه چیز اینجا غیرعادی بود. همون موقعی که داشتم از لای سیم خاردارها می گذشتم مرد قوی هیکلی هم مخفیانه از پشت درخت ها بیرون آمد و با یکی از نگهبان ها حرف زد و رفت. نگهبان که فکر نمی کنم یه نگهبان معمولی باشه، وسیله ای از جیبش درآورد و چیزی گفت. بلافاصله چند نفر با مسلسل های سنگین از میان درختان بیرون آمدند و اسلحه ها را بین نگهبان ها پخش کردند. اگه حرف پسر حاکم درست باشه و اونها افراد خود حاکم عوض خان باشن چرا باید جایی اسلحه مخفی کرده باشن؟ من فکر می کنم ملکه نیروهای نفوذی اونجا فرستاده و می خوان ساختمان را تسخیر کنن و اونجا رو در اختیار خودشون بگیرن. باید کاری بکنیم." این عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان سابقه فعالیت آموزگاری و مربی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را هم در کارنامه خود دارد. «در عمق شبهای تار»، «سورتیک»، «حماسه ی گور اوغلی»، «چوپان کوچک»، «فریاد آق اویلی»، «راز خایر خوجه»، «آوای صحرا»، «دایره ی سرخ»، «ماتی خان» و «کرکسان دهکده» همچون آثار پیشین اونق به حساب می آید. طراحی جلد کتاب «یولبارس و شهر زیرزمینی» بر عهده میثم موسوی بوده و ویراستاری آنرا محدثه گودرزنیا انجام داده است. انتشارات پیدایش «یولبارس و شهر زیرزمینی» را در ۲۰۰ صفحه، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۴۰ هزار تومان در دسترس نوجوانان قرار داده است.

1399/11/30
21:30:04
0.0 / 5
843
تگهای خبر: انتشار , رمان , طراحی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است