یادداشت های مأموریت فرهنگی در قرقیزستان – ۴۳

رویداد امروز: فجر پیروزی

رویداد امروز: فجر پیروزی کادو دونی: اینک؛ این ما هستیم که باوجود مشکلات و سختی های دو ویروس- تحریم های ظالمانه و کرونای منحوس- همچنان سرپا ایستاده ایم و او - ترامپ- را و توئیت های مغرورانه اش را دیگر نمی بینیم.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، چهل و سومین قسمت از سلسله یادداشت های غیراداری پرویز قاسمی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان، هم به یادداشت تازه او درباره چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اختصاص پیدا کرده است.
این یادداشت را که یکشنبه شب ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ نوشته شده، در ادامه بخوانید:
امروز ۱۲ بهمن بود؛ نخستین روز دهه فجر درسال ۹۹. دیگر وارد چهل و دومین سال پیروزی انقلاب شدیم. بهمن دوسال پیش را به یاد آورید و ترامپی که سرمستانه برای تحریم ها و فشارهایش از نوع حداکثری اش! جولان می داد و چیزهایی می گفت؛ مثلاً اینکه دیگر نظام سالگردی (چهلمین سالگرد انقلاب) رانخواهید دید. او نه تنها با انقلاب بلکه با موجودیت ایران مشکل داشت. ظریف ما هم دریکی از مصاحبه هایش ظریفانه این را گفته و تحلیل کرده بود. این گونه نشد و خوابش تعبیر نشد.

او مثل اینکه آمده بود چیزهایی خوشایند رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای بدخواه ریزو درشت منطقه ای بگوید. او و تیمش هر کاری را که می توانستند در دستور کار خود قرار دادند؛ عرض خود بسیار بردند و کمی هم زحمت ما دادند و دوره شان بدجوری بسر رسید. همان بدخواهانی که اشاره شد بامداد شان را با توئیت های آن قمارباز شروع می کردند تا ببینند او دیگر چه تحریم ها و اقدامات جدیدی را ضد ایران وضع کرده است.
اینک؛ این ما هستیم که باوجود مشکلات و سختی های دو ویروس- تحریم های ظالمانه و کرونای منحوس- همچنان سرپا ایستاده ایم و او - ترامپ- را و توئیت های مغرورانه اش را دیگر نمی بینیم. او رفت و یک جهان از شرش خلاص و راحت شد.

در ارتباط با چهل و دومین سالگرد انقلاب و افتخارات و دستاوردهایش و البته بعضی مسائل دیگر به صورت نقد همین دیشب منتهی به ۱۲ بهمن یادداشتی نوشته ام که به زودی در خبرگزاری مهر منتشر خواهد شد.
۳ اثر پرارزش از استاد بدرالسما در مورد دهه فجر پیشکش دوستان خوب اکثراً نادیده* ام می کنم. (تصاویر استفاده شده در متن) مجموعه ۱۴ اثر از این هنرمند برجسته اصفهانی بمناسبت دهه فجر را بنا داریم در نمایشگاه عکس و پوستر و کتاب انقلاب اسلامی در روز ۲۱ بهمن ۹۹ در محل کتابخانه ملی قرقیزستان برای یک هفته به نمایش بگذاریم. پیشنهادی هم داده ایم که اگر استاد افتخار بدهند تابلویی را با نام «درخت دوستی» به پاس دهمین سال همکاریهای فرهنگی ایران و قرقیزستان برای ما طراحی نمایند.
قاسمی- بیشکک
۱۲/۱۱/۱۳۹۹
پ. ن.: منظور دوستان فیسبوکی که تابحال آنها را حضوری و فیزیک ندیده ام!منبع:

1399/11/14
23:56:07
0.0 / 5
732
تگهای خبر: طراحی , عكس , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است