زمان اسب های سفید در بازار كتاب

زمان اسب های سفید در بازار كتاب به گزارش کادو دونی رمان «زمان اسب های سفید» نوشته ابراهیم نصرالله با ترجمه کاظم آل یاسین به تارگی راهی بازار کتاب شده است.


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، این رمان در ۶۱۸ صفحه و با قیمت ۱۰۵هزار تومان در نشر نونوشت انتشار یافته است.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: رمان «زمان اسب های سفید» داستانی شاعرانه از تاریخ خاورمیانه و فروپاشی امپراطوری عثمانی است که در خلال آن مبارزات سه نسل از مردم و مردان روستایی فلسطینی با نیروهای استعمارگر انگلیسی صهیونیستی از میانه قرن ۱۹ تا سال نکبت یعنی ۱۹۴۸ روایت می شود. در کنار این روایت سیاسی، اجتماعی، تاریخی، داستان در بعد غنایی اش به روابط عاطفی مردان و زنان و اسبانی می پردازد که به دل هم راه می برند.
ابراهیم نصرالله متولد ۱۹۵۴ در خانواده ای فلسطینی برای روایت این دوران و نگارش رمانش دست به پژوهشی درازدامن زده و در کنار آن با معمرین محلی شاهد وقایع به گفتگو پرداخته است که به استناد تاریخی رمان و واقع نمایی داستان کمک کرده است. این رمان در سال ۲۰۰۹ در لیست نهایی بوکر عربی بوده و به چندین زبان ترجمه شده است.
از کاظم آل یاسین، مترجم رمان که پیشتر هم رمان دیگر ابراهیم نصرالله، «جنگ دوم سگ» را ترجمه کرده آثار دیگری انتشار یافته است؛ همچون رمان «تصویرهای برجای مانده» از حنا مینه نویسنده سوری، «دل شب» نجیب محفوظ، «رقص با جغد» اثر غاده السمان و همینطور تالیف امثال و حکم مردم عرب ایران.

منبع:

1399/11/05
21:42:31
0.0 / 5
736
تگهای خبر: انتشار , تصویر , تولد , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است