یادكردی از یك شهید روحانی عملیات كربلای 5

یادكردی از یك شهید روحانی عملیات كربلای 5 کادو دونی: احمد در منطقه شلمچه عملیات «کربلای 5» در اثر به هدف خوردن ترکش های زیاد خمپاره به شهادت رسید. از آن جا که محل شهادتش، زیر آتش مستقیم دشمن قرار گرفته بود، پیکرش حدود 15 روز در همان منطقه ماند.



به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، احمد باقری بنابی۱۳۴۵ در شهر تبریز متولد شد. پدربزرگ او آیت الله حاج شیخ یوسف باقری بنابی(ره) از علمای بزرگ منطقه بود و پدرش حجت الاسلام حاج شیخ جواد باقری بنابی هم از روحانیون فعال و دلسوز این شهر است.

وی دوران کودکی خودرا در دامان یک خانواده مبارز و انقلابی گذراند. بعد از گذراندن دوره تحصیلی ابتدایی و راهنمایی، عازم حوزه علمیه شد. با حمایت و مدیریت عمویش آیت الله حاج شیخ عبدالمجید باقری بنابی دروس حوزوی را شروع کرد.

در سال ۱۳۶۱ به جبهه های نبرد حق مقابل باطل رفت. در ابتدای ورود به جبهه با عنوان یک نیروی ساده و بسیجی مشغول خدمت شد، ولی بعد از مدتی در مسئولیت ها و جایگاه های مختلف مشغول نبرد و جهاد در راه خدا شد. احمد سرانجام ۱۳۶۵/۱۰/۲۶ در منطقه شلمچه عملیات «کربلای ۵» در اثر به هدف خوردن ترکش های زیاد خمپاره به شهادت رسید. از آن جا که محل شهادتش، زیر آتش مستقیم دشمن قرار گرفته بود، پیکرش حدود ۱۵ روز در همان منطقه ماند.

قسمتی از وصیت نامه شهید احمد باقری بنابی:

«بارالها، معبودا، پروردگارا! این بنده ذلیلت، این بنده گنه کارت، خودرا برای دیدار معبودش آماده می کند؛ اما نمی داند با چه رویی نزدت بیاید؟ آیا با دیدن روی سیاهم؟ یا با این گوش های گناهکارم و یا با این دست های آغشته به گناه و یا با چشمهایی که از حد تجاوز کرده و یا با این کوله باری که توشه اش پر از گناه است به نزدت بیایم؟

خدایا! با این گناهان نمی توانم به پیش تو بیایم؛ اما عاشقم برای دیدار تو؛ عاشقم که در راه دیدن معبودم، معشوقم سر و جان خودرا فدا کنم و این پیکر پر از گناه در راه دیدن تو تکه تکه شود.

بارالها! خودت گفتی که «ادعونی استجب لکم» پس من از تو می خواهم تا زمانی که مرا نبخشیدی، از این دنیا نبر. »





منبع:

1399/11/04
14:55:19
0.0 / 5
720
تگهای خبر: تولد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است