خبری از بخش شعر جشنواره شعر و داستان انقلاب

خبری از بخش شعر جشنواره شعر و داستان انقلاب به گزارش کادو دونی با آخر مرحله داوری نهایی بخش شعر جشنواره «شعر و داستان انقلاب» آثار برگزیده مشخص شدند تا در مراسم اختتامیه ای که در بهمن ماه برگزار می گردد از آنها تقدیر شود.


به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، علی محمد مودب، دبیر علمی بخش شعر جشنواره «شعر و داستان انقلاب» با بیان اسامی داوران نهایی بخش شعر این جشنواره اظهار داشت: سعی کردیم تا در سه بخش زیرمجموعه شعر، از شاعرانی شناخته شده و باسابقه برای داوری آثار کمک بگیریم تا برترین آثار و شاعران این دوره معرفی شوند.


در دوازدهمین جشنواره بین المللی «شعر و داستان انقلاب» که اختتامیه آن بهمن ماه ۹۹ برگزار می شود، هشت نفر از شاعران کشور به داوری بخش نهایی آثار شعری پرداختند.
در این دوره در بخش شعر کودک و نوجوان مریم زندی و سیدحبیب نظاری، در بخش شعر سنتی، زکریا اخلاقی، تکتم حسینی و رضا شیبانی اصل و در بخش شعر نو یوسفعلی میرشکاک، علی هوشمند و میلاد عرفانپور به داوری آثار راه یافتگان نهایی پرداختند.
بنا بر ت این گزارش، در بخش شعر این جشنواره، شاعران شعرهای خویش را در موضوعات عدالت و انسانیت، وحدت امت اسلامی، رفعت ملی، اخلاق و معارف دین، گفتمان انقلاب اسلامی، مقاومت (با رویکرد ستم ستیزی، مبارزه با استکبار جهانی و... ) به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند.
بنا به گزارش دبیرخانه جشنواره «شعر و داستان انقلاب»، در بخش شعر ۱۴۹ شاعر با ۳۵۶ اثر شرکت کرده بودند که در بخش تک اثر نو، ۱۰۹ اثر و در بخش تک اثر کلاسیک ۱۷۰ اثر ارسال شده بود، در بخش های مجموعه اثر نو، مجموعه اثر کلاسیک، مجموعه اثر کودک و مجموعه اثر نوجوان مجموعا ۷۷ اثر شرکت کرده بودند.
بر طبق این گزارش، بیشترین تعداد شرکت کنندگان از استان تهران و کمترین شرکت کنندگان از استان های ایلام و کردستان بودند که در نهایت از این تعداد اثر، ۳۰ اثر به داوری نهایی راه یافتند.
اختتامیه دوازدهمین جشنواره «شعر و داستان انقلاب» در بهمن ماه ۱۳۹۹ برگزار می گردد.1399/10/23
23:32:05
0.0 / 5
742
تگهای خبر: جشن , جشنواره , شركت , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است