برگزاری كنگره ملی شهدای محراب در تابستان ۱۴۰۰

برگزاری كنگره ملی شهدای محراب در تابستان ۱۴۰۰ کنگره ملی شهدای محراب، با تاکید بر اهمیت و ضرورت تجلیل از شخصیت و خدمات شهدای گرانقدر محراب در تابستان 1400 انجام خواهد شد.


به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری کنگره ملی شهدای محراب، با تاکید بر اهمیت و ضرورت تجلیل از شخصیت و خدمات شهدای گرانقدر محراب اظهار داشت: جمع بندی کارهای ارزشمندی که تا حالا و در چهار دهه گذشته در رابطه با هر کدام از این شهدای بزرگوار انجام شده و خروجی تلاش مؤسسات مرتبط و بیوت مکرم، در کنگره ملی شهدای محراب، به صورت استانی و ملی، بعنوان یک رویداد اثرگذار در بخش های فرهنگی، هنری، ادبی و علمی در تابستان ۱۴۰۰ ارائه خواهد شد. وی ادامه داد: علاقمند هستیم ضمن حفظ سطح نخبگانی کنگره، بر اجتماعی سازی این رویداد در سطح گسترده اهتمام شود و برای ترویج آثار این بزرگان و ترویج سیره شهدای محراب، برای الهام بخشی به حوزه های مقدسه علمیه و عموم مردم اقدام مؤثر صورت پذیرد و از کارهای کلیشه ای پر خرج و کم اثر در این کنگره باید پرهیز شود.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه افزود: در کنار شهدای محراب، دو شخصیت هم تراز داریم که مرحوم آیت الله طالقانی در نقطه تأسیس نمازجمعه و مرحوم آیت الله مشکینی در جایگاه استاد اخلاق و امام جمعه جریان ساز هستند و این ستارگان قدر اول باید به نسل جوان و جامعه معرفی شوند. حاج علی اکبری اشاره کرد: عمده این کار، با همت، سرمایه گذاری و سازماندهی نمایندگان محترم ولی فقیه در استان های مرتبط صورت خواهد پذیرفت و مستندسازی آثار و سیره شهدای محراب و نگاه علمی به ایشان مدنظر قرار خواهد گرفت. در ادامه جلسه، نماینده ولی فقیه در استان همدان، با اشاره به سابقه فعالیت مؤسسه شهید مدنی در همدان و موفقیت های حاصل شده در برگزاری کنگره های مشابه، ابراز امیدواری کرد که از توان و ظرفیت این مجموعه در جریان برگزاری کنگره ملی شهدای محراب بهره برداری گردد. ایشان سپس اظهار داشت: آثار شهدای محراب باید تجدید چاپ و در کنگره رونمایی شود. همین طور نماینده ولی فقیه در استان فارس، ضمن تاکید بر اهمیت این اقدام ارزشمند، اشاره کرد: باید به نظریه پردازان در حوزه علوم انسانی میدان داده شود تا دیدگاه های خودرا در مورد نقش اجتماعی نهاد نماز جمعه در عصر حاضر تبیین کنند و چنین کنگره هایی فرصت مناسبی برای اجرائی سازی این رویکرد می باشد. در بخش دیگری از این جلسه، نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، با گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله شهید اشرفی اصفهانی، اظهار داشت: آن شهید لباس رزم می پوشید و در جبهه حضور مؤثر و پیوسته داشت. باید بررسی شود که چه دلایلی سبب شد دشمن این بزرگان را مورد هدف قرار دهد. شهدای محراب، هم مؤثر بودند و هم سیره آنان برای امروز الگوساز است. این ها برای همیشه حق بزرگی بر گردن اسلام، مسلمین و جامعه دارند و راهشان باید ادامه پیدا کند. زنده نگه داشتن یاد این بزرگان بسیار با ارزش است. نماینده ولی فقیه در استان یزد نیز در ادامه جلسه بیان داشت: چگونه است که جریان نفاق این اشخاص را هدف قرار داده است. من در رابطه با مرحوم شهید صدوقی، وصیت نامه ای از قاتل شهید پیدا کردم که در خانه تیمی موسی خیابانی کشته شده بود. در این وصیت نامه، می گوید که با زبان روزه و با توکل به خدا آمدم تا مانع شکل گیری جامعه بی طبقه توحیدی را از میان بردارم و این انحراف ایدئولوژیکی و التقاطی مارکسیستی- اسلامی، چنین مردان بزرگی را سد راه خود می دید. وی ادامه داد: این کنگره باید سبک جدیدی داشته باشد و ما باید بتوانیم همه اقشار را از خصوصیت و سیره این شهدا باخبر نماییم تا نخبگان، حوزویان، اساتید دانشگاه و دانشجویان از مسیر ایشان باخبر شوند و این تصویر باید در ذهن ها، خانه ها و مدرسه ها وارد شود و داستان زندگی آیت الله اشرفی اصفهانی و سایر شهدای محراب باید نوشته شود و در اختیار دانش آموزان قرار گیرد. در آخر این جلسه، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، ضمن تقدیر از این ابتکار، برای بکارگیری ظرفیت استان دراین زمینه اعلام آمادگی کرد و اظهار داشت: سال قبل یک همایش علمی با حضور برخی از صاحبان علم که با شهید مدنی ارتباط داشتند برگزار کردیم که دستاوردهای آن می تواند برای کنگره ملی شهدای محراب مورد استفاده قرار گیرد.

1399/10/23
20:41:17
0.0 / 5
820
تگهای خبر: تصویر , خدمات , رمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است