توسط انتشارات روشن اندیشان؛

تحلیل ساخت گرایانه غزل های سعدی و حافظ در زبان غزل چاپ شد

تحلیل ساخت گرایانه غزل های سعدی و حافظ در زبان غزل چاپ شد کادو دونی: کتاب زبان غزل: تحلیل زبان غنایی غزلیات سعدی و حافظ بر بنیاد نظریه ساخت گرایی نوشته پونه ناشر توسط انتشارات روشن اندیشان منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، کتاب «زبان غزل: تحلیل زبان غنایی غزلیات سعدی و حافظ بر بنیاد نظریه ساخت گرایی» نوشته پونه ناشر اخیرا توسط انتشارات روشن اندیشان منتشر و راهی بازار نشر شده است.
مولف این کتاب معتقد می باشد بلندای اندیشه و زیبایی کلام سعدی و حافظ آن قدر وسوسه برانگیز است که جذابیت آن تنها شامل حال علاقه مندان به ادبیات نمی گردد. طوری که می توان گفت کمتر کسی است که با اشعار این بزرگان مأنوس یا آشنا نباشد. وی در کتاب پیش رو تلاش نموده بر اساس نظریه ساخت گرایی و شیوه های نظری مخاطب محور زیبایی این اشعار را بیشتر به خواننده بنماید.
پونه ناشر می گوید در حقیقت، تحلیل زبان غنایی رهیافتی به ادبیات غنایی است که به بررسی ارتباط صورت و معنا در اینگونه آثار می ‏پردازد. کتاب «زبان غزل» به دنبال آنست که با به کارگیری اصولی از نظریه ساخت‏گرا که قابل انطباق بر ساختار زبان فارسی باشد، الگویی تحلیلی فراهم آورد تا بتوان به کمک آن متون شعری غنایی را تحلیل و تفسیر کرد. زبان ‏شناسان مکتب ساخت‏ گرایی معتقدند که زبان را می ‏توان، مانند هر پدیده فیزیکی دیگر، با روشی علمی مطالعه کرد، اما به مرور متوجه شدند نمی ‏توان از جنبه هنری زبان غفلت کرد. بدین سبب ترجیح دادند داده‏ های فراهم ‏آمده را در قالب مؤلفه ‏های آوایی، نحوی و معنایی بررسی نمایند.
تحلیل زبان شعر غنایی حافظ و سعدی در سطح آوایی با بررسی عناصری چون وزن و تکرارهای آوایی کامل و ناقص در بین یک صورت زبانی، و در صورت زبانی آغاز و حوزه معنا، با بررسی دو سطح معناساز واژگان، و صور خیال (بلاغت) و در حوزه نحو با بررسی ساختار نحوی و نشانه ‏های زبانی که عاطفه ‏محورند، همچون موضوعاتی هستند که در کتاب «زبان غزل» به آنها پرداخته شده است. بدین سان نویسنده اثر، با واکاوی گزیده غزل های حافظ و سعدی بعنوان نمونه های شعر غنایی، تلاش نموده موارد مثالی را پیش روی مخاطبش بگذارد که در تحلیل زبان شعر غنایی مفید باشد.
این کتاب با ۳۰۴ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۶۰ هزار تومان انتشار یافته است.

1399/10/18
23:31:46
0.0 / 5
936
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , زیبایی , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است