دبیر جبهه فرهنگی انقلاب همدان مطرح كرد؛

علامه مصباح یزدی نمونه واقعی یك عالم اسلامی

علامه مصباح یزدی نمونه واقعی یك عالم اسلامی کادو دونی: همدان_ دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان همدان اظهار داشت: آیت الله مصباح یزدی یک عالم واقعی بود و از این جهت به معنای واقعی کلمه وارث انبیا در علم و تقوا به حساب می آمد.حجت الاسلام مهدی جوادی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: این عالم مجاهد عالمی بصیر و پرچم داری ثابت قدم در راه نهضت علمی اسلام بودند. وی ضمن اشاره به زیرکی و هوشیاری علامه مصباح در مقابل فتنه ها، افزود: این عالم دینی زیرک و فتن بودند به همین علت در مقابل فتنه ها صدمه ندیدند.
جوادی زمان شناسی را یکی دیگر از خصوصیت های برجسته این عالم انقلابی برشمرد و اظهار داشت: آیت الله مصباح آگاه به ارزش های انقلاب اسلامی بود و از این جهت همیشه به تبیین ارزشهای این مقتدر مظلوم می پرداخت.
عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان همدان نفوذ ناپذیری را از دیگر برجستگی های این فیلسوف صدرایی دانست و افزود: از آن جهت که هیچگاه در مقابل سرزنش سرزنش کنندگان ناآگاه متزلزل نشدند به حق باید ایشان را همچون مصادیق راست قامتان دانست.
جوادی علامه مصباح را برای انقلاب و رهبری کم هزینه و پر منفعت دانست و اظهار داشت: ایشان همانطور که در دفاع از ولایت علی (ع) قاطع بودند در مقابل ولی فقیه خاضع و فروتن بودند.
وی این عالم بزرگ را برای جویندگان حقیقت چراغ روشنایی دانست و اضافه کرد: ثمرات شخصیت عظیم القدر استاد مصباح در چارچوب های گوناگون می توان برشمرد.
استاد دانشگاه های همدان آثار مکتوب ایشان را بالغ بر ۳۱۷ عنوان کتاب برشمرد و اضافه نمود: پرورش هزاران شاگرد شاخص در عرصه های گوناگون بعنوان سنگربانان و افسران جنگ نرم که در اختیار نظام اسلامی قرار گرفته است یکی از مهمترین برکات این مجاهد دینی است.
وی تأسیس مراکز مختلف گوناگون علمی و پژوهشی بعنوان مکانی امن برای پروراندن افکار و اندیشه های ثواب و درست در راه پیشبرد اهداف انقلاب را ذخیره ای دیگری از حسنات علامه مصباح یزدی دانست و افزود: در ندای مظلومانه رهبر انقلاب اسلامی که ندای این عمار سر دادند، حقیقتاً این عالم جلیل القدر کارکردی همچون جناب عمار برای حضرت علی (ع) داشتند.
جوادی ضمن اشاره به اینکه جناب مالک اشتر بیشتر در حوزه های نبرد سخت و نظامی یاری گر بودند، افزود: جناب عمار در عرصه اندیشه و ساحت فکر و نظر، مدافع حق ولایت و اسلام محسوب می شدند و علامه مصباح یزدی هم چنین جایگاهی در پاسخ گویی به شبهات و دفاع از حریم اسلام و ولایت برعهده داشتند.


منبع:

1399/10/14
01:10:54
0.0 / 5
1134
تگهای خبر: اهدا , فرهنگ , كتاب , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است