در اختتامیه چهارمین جایزه بازی های جدی مطرح شد؛

لزوم سرمایه گذاری و دانش افزایی آثارمنتخب بنیاد بازی كامپیوتری

لزوم سرمایه گذاری و دانش افزایی آثارمنتخب بنیاد بازی كامپیوتری مدیرعامل بنیاد ملی بازی های کامپیوتری به توسعه شبکه همکاریهای این رویداد با 18 نهاد دولتی و خصوصی، و تخصیص 700 میلیون تومان جایزه نقدی و تسهیلات تجاری سازی برای آثار منتخب آگاهی داد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، مراسم اختتامیه چهارمین جایزه بازی های جدی اجرا شد.
سید صادق پژمان در این مراسم طی سخنانی ویدئویی که به صورت زنده از فضای مجازی پخش گردید، اظهار داشت: سال قبل که مشغول طراحی و برنامه ریزی برای اجرای این رویداد بودیم، هیچگاه فکر نمی کردیم شرایط به شکلی پیش رود که مجبور به اجرای مراسم اختتامیه به صورت مجازی و ویدئویی شویم. اما به سبب فراگیری شیوع ویروس کرونا در دنیا و ایران، مجبور به رعایت اقتضائات متفاوتی برای اجرای این رویداد شدیم. البته دبیرخانه چهارمین جایزه بازی های جدی ۱۳۹۹ از شروع سال سناریوهای مختلفی برای شکل اجرای این رویداد متناسب با شرایط روز کشور پیش بینی نمود که در نهایت به سبب شرایط این ایام مجبور شدیم کل رویداد را به صورت مجازی برگزار نماییم.
وی اضافه کرد: مجموعه بنیاد ملی بازی های کامپیوتری بعنوان تنها متولی سیاست گذاری، ریل گذاری، نظارت و حمایت در حوزه بازی های دیجیتال تلاش دارد که به همه بخش های این زیست بوم و حوزه های متفاوت این اکوسیستم در قالب برنامه های کلان کوتاه مدت و طولانی مدت توجه داشته باشد. یکی از زیرشاخه های مهمی که طی چند سال اخیر در بنیاد ملی بازی های کامپیوتری دنبال شده، حوزه بازی های هدفمند و جدی بوده است. فارغ از این رویداد، در طول سال هم معاونت پژوهش بنیاد درباب این مساله فعالیت دارد و تلاش می کند برای توسعه متوازن بازی های جدی اقداماتی را انجام دهد.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های کامپیوتری اضافه کرد: یکی از اقدامات بنیاد طی چهار سال قبل در امتداد توجه به حوزه بازی های جدی، برگزاری جایزه بازی های جدی بوده است که از انتهای هر رویداد و اختتام مراسم اختتامیه رایزنی ها و اقدامات برای برگزاری رویدادی بعدی شروع می شود. طی سالهای ۹۸ و ۹۹ جلسات مختلفی با دستگاه های مختلف، نخبگان و دانشگاهیان انجام شد و ما هر سال شاهد توسعه این حوزه از زوایای مختلفی چون افزایش تعداد افراد فعال در صنعت بازی های جدی، افزایش مشارکت دستگاه های حاکمیتی، دولتی، خصوصی و نهادهای علمی و ارتقا اهمیت بیش از پیش این مساله هستیم.
پژمان در ادامه اظهار داشت: امروز با بازگشت به چهارسال قبل و مرور آن، متوجه می شویم که شبکه همکاری و مشارکت گسترده ای که برای برگزاری جایزه بازی های جدی به وجود آمده است، اصلاً قابل مقایسه با گذشته نیست. هرچند که نسبت به اهمیت و ارزش این مساله تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله هایی دارد.
او با اشاره به توسعه شبکه همکاریهای این رویداد با بخش های حاکمیتی، دولتی و خصوصی اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که برای برگزاری جایزه بازی های جدی سال ۱۳۹۹ دنبال شد، توسعه شبکه همکاریهای این رویداد بود. امسال ۱۸ دستگاه و نهاد دولتی، خصوصی، علمی-دانشگاهی و مجموعه های بازی سازی برای برگزاری این رویداد با بنیاد ملی بازی های کامپیوتری مشارکت داشتند. این امر نشان میدهد که دستیابی به هدف اصلی این اقدام درباب انتقال اهمیت و ظرفیت موجود در صنعت بازی های جدی به دستگاه های دیگر با روند قابل قبولی در حال پیموده شدن است.
پژمان در ادامه اظهار داشت: در این راستا موضوعات و مسائل متفاوتی برای طرح در این رویداد از طرف این دستگاهها ارائه شد. با بررسی های انجام شده موضوعاتی که امکان پرداختن به آنها وجود داشت و از طرف این دستگاهها نیز مورد حمایت قرار می گرفت، بعنوان موضوعات منتخب برای هر سه بخش این رویداد یعنی جشنواره بازی های جدی، هکاتون بازی های جدی و سمپوزیوم بازی های جدی انتخاب شدند.
او در سخنانش با تاکید بر تلاش بنیاد برای پرداختن به موضوع سرگرمی های جدی، افزود: بنیاد ملی بازی های کامپیوتری امسال کوشش کرد باتوجه به گسترش موضوع سرگرمی های نوین برای پرکردن اوقات فراغت در دنیا و ایران، به موضوع سرگرمی های جدی بعنوان یکی از بخش های جایزه بازی های جدی ۱۳۹۹ بپردازد. خوشبختانه تعداد آثاری که در این بخش به دبیرخانه رویداد ارسال شد قابل توجه بود و بسیاری از آنها دستاوردهایی را در این رویداد کسب کردند.
مدیرعامل بنیاد همین طور با اشاره به افزایش جوایز نقدی این رویداد نسبت به سالهای گذشته اظهار داشت: مجموع جوایز نقدی اختصاص داده یافته به منتخبان برگزیده نخستین دوره جایزه بازی های جدی ۲۵ میلیون تومان بود که امروز این عدد به مجموع ۷۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی و تسهیلات تجاری سازی رسیده است. این امر از یک سو نشان دهنده دغدغه مندی بنیاد ملی بازی های کامپیوتری نسبت به این مساله است و از طرف دیگر نیز بیان کننده واکنش مناسب دستگاه های دیگر نسبت به این مسئله است.
پژمان ضمن یادآوری همکاری خوب وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با این رویداد طی سالهای گذشته، اشاره کرد: امسال به سبب شیوع بیماری کرونا در سطح دنیا و کشورمان موضوع اصلی بخش هکاتون بازی های جدی ۱۳۹۹ موضوع «مهارت های زندگی: مواجهه با همه گیری بیماری ها» معرفی گردید که بنظر می رسد این اتفاق می تواند نمونه خوبی از توانایی بازی های هدفمند برای ارائه راهکارهایی درباب حل مسائل جدید باشد. شرایط امروز دنیا که با مسائل و موضوعات جدیدی روبه رو شده است، نیازمند ارائه راهکارهای جدید دارد و یکی از راه های میانبر می تواند تولید بازی های هدفمند با مشارکت تمام دستگاهها خصوصاً برای بخش سرمایه گذاری در این عرصه باشد.
مدیرعامل بنیاد مذکور این نوید را به منتخبان چهارمین دوره جایزه بازی های جدی نیز داد که به محض اختتام چهارمین دوره این رویداد، فعالیت بنیاد ملی بازی های کامپیوتری در این خصوص ادامه خواهد داشت و حتما به آثار متخب این رویداد در ابعاد مختلفی چون سرمایه گذاری و دانش افزایی کمک می شود تا بازی های این تیم ها تا سال آینده در اختیار مردم قرار گرفته و مخاطب پیدا کرده باشند.
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های کامپیوتری در آخر هم از تمام عوامل برگزاری جایزه بازی های جدی ۱۳۹۹ شامل مجموعه داوران، منتورهای علمی و فنی، دبیر علمی جایزه بازی های جدی، دبیر اجرائی، دبیر جایزه بازی های جدی و مجموعه ۱۸ نهادی که در برگزاری این رویداد همکاری تنگاتنگی با بنیاد ملی بازی های کامپیوتری برای دسترسی به اهداف مورد نظر داشتند، قدردانی کرد.

1399/10/05
01:04:15
5.0 / 5
977
تگهای خبر: آموزش , اهدا , تولید , جایزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است