بهروز مفید همراه با توضیحاتی درباره سریال آخر این بازیگر پاسخ داد

تنها دغدغه پرویز پورحسینی چه بود؟

تنها دغدغه پرویز پورحسینی چه بود؟ به گزارش كادو دونی تهیه كننده «بیگانه ای با من است» بعنوان آخرین سریالی كه مرحوم پرویز پورحسینی مقابل دوربین آن رفت، مهمترین دل مشغولی این هنرمند فقید را نگرانی برای كسالت مادرش عنوان نمود و اظهار داشت: این تعصب و دغدغه برای نسل جوان ما بسیار آموزنده است.


بهروز مفید درباره همکاری با زنده یاد پرویز پورحسینی در سریال «بیگانه ای با من است»، به ایسنا توضیح داد: این مجموعه تلویزیونی سومین همکاری من با ایشان بود. در تله فیلم «در همین حوالی» و سریال «محکومین» هم با آقای پورحسینی همکاری داشتیم و ایشان در یک قسمت از این سریال بازی داشتند.
او درباره شخصیت فردی و حرفه ای پرویز پورحسینی اشاره کرد: ایشان از بازیگران پیشکسوت کشور بودند که حضورشان در صحنه، به سبب تواضع، متانت و تعصبی که روی کار داشتند، همیشه برای ما نقطه قوت بود. با حضور ایشان ما فضای پشت صحنه خوبی داشتیم و به سبب دغدغه ای که برای فیلمنامه داشتند تلاش می کردند تا کار به نحو احسن صورت گیرد. پیشکسوت بودن در بازیگری، برازنده ایشان بود چونکه فقط بحث سن و سال یک بازیگر مطرح نیست، بلکه بیشتر به این خاطر که حرفه ای عمل می کردند، پیشکسوت بودند.
مفید درباره سریال «بیگانه ای با من است» که آخرین حضور این بازیگر فقید در تلویزیون شمرده می شود، توضیح داد: مرحوم پورحسینی در فاز یک سریال «بیگانه ای با من است» بازی داشتند که حدودا اردیبهشت ماه به انتها رسید. سریال در حقیقت در دو فاز تولید شده و در کل ۴۸ قسمت است. ۳۳ قسمت برای فاز اول است که تا اردیبهشت ادامه داشت و فاز دوم هم ۱۵ قسمت بود و در اوایل آبان به انتها رسید. فاز یک توسط احمد امینی کارگردانی شده و فاز دوم با کارگردانی آرش معیریان آماده شده است. این سریال در حقیقت سه دوره تاریخی را روایت می کند که یک مقطعش مربوط به دهه ۶۰ است و سالهای ۶۷ - ۶۸ و مقطع بعد هفت سال پس از آن است و مقطع آخر هم زمان حال است. در فاز نخست دهه ۶۰ و در فاز دوم دو مقطع بعدی روایت می شود.
این تهیه کننده با یادآوری یکی از خصوصیت های تحسین برانگیز مرحوم پورحسینی عنوان کرد: دغدغه اصلی ایشان، نگرانی برای مادرشان بود. ایشان سرپرستی مادرشان را عهده دار بودند و مادر کسالت داشتند و تنها نگرانی شان سر کار مادرشان بود. این برای نسل جوان ما آموزنده بود که فردی با آن مشخصات و خصوصیت ها چه تعصبی نسبت به نگهداری از مادرش داشت و مهمترین دغدغه اش همین بود.
مفید در آخر اظهار داشت: فقدان این هنرمند برای سینما و تلویزیون ما ضایعه بزرگی است؛ امیدوارم در جوار رحمت حق قرار گرفته باشند.
پرویز پورحسینی ـ بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ـ بامدادان امروز (جمعه) هفتم آذر ماه بر اثر ابتلاء به کرونا، در سن ۷۹ سالگی چشم از جهان فروبست.




منبع:

1399/09/07
23:52:50
5.0 / 5
1306
تگهای خبر: تئاتر , تولید , دوربین , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است