مقاله امام جعفر صادق(ع) تجسم حقیقت در سریلانكا منتشر گردید

مقاله امام جعفر صادق(ع) تجسم حقیقت در سریلانكا منتشر گردید به مناسبت هفته وحدت، مقاله «امام جعفر صادق(ع)؛ تجسم حقیقت» در وبلاگ «تودو» سریلانكا منتشر گردید.


به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، وبلاگ «تودو» Thoothu مبادرت به انتشار مقاله ای تحت عنوان «امام جعفر صادق(ع)؛ تجسم حقیقت» کرده است.
این مقاله با اشاره به حدیث ثقلین آغاز و از قول پیامبراکرم(ص) بیان داشته تا زمانی که از قرآن و دوده پیروی کنید، گمراه نخواهید شد. پس این مساله نشان میدهد خاندان مقدس رسول الله(ص) از جایگاه ویژه ای در اسلام برخوردار می باشند که طبق اعتقاد شیعیان، این خاندان مقدس دوازده نفر هستند که نخستین شان امام علی (ع) و آخرین امام مهدی (عج) و ششمین آنها، امام جعفر صادق (ع) است.
در ادامه این مقاله آمده است: امام صادق(ع) نیز در هفدهم ربیع الاول و هم زمان با روز تولد پیامبر(ص) به دنیا آمده، پدرش برای او لقب صادق برگزید. لقبی که به زودی خاصیت هایش برای مردم آشکار گشت. خیلی از علما و رهبران فکری اهل سنت شاگرد ایشان بوده اند. در سایر رشته های غیر دینی نیز شاگردان زیادی تربیت کرده اند. جابربن حیان پدر علم شیمی در زمره آنان هست. حتی بعضی از این شاگردان از خارج از جزیره العرب می آمدند و در درس ایشان حاضر می شدند.
نویسنده این مقاله، آورده است: امام همیشه به شاگردان خود می فرمود: تقوا داشته باشید، با مردم خوب باشید. ایشان حتی خیرخواه افرادی بود که به وی لطمه می أرساندند.
منبع:

1399/08/19
23:13:48
5.0 / 5
1386
تگهای خبر: انتشار , تولد , فرهنگ , نویسنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است