تورهای مجازی و كمك به صنعت گردشگری در شیوع ویروس كرونا

تورهای مجازی و كمك به صنعت گردشگری در شیوع ویروس كرونا خراسان رضوی بیش از نیمی از جمعیت جهان برای سفر در سال 2020 تحت محدودیت های مختلفی قرارگرفته اند و صنعت گردشگری تاحدودی از بین رفته است. در این اقتصاد لطمه دیده، جذب مشتری برای بازگشت باردیگر، چالشی شمرده می شود و ارائه تجربیات جدید می تواند به برجسته شدن در یك بازار رقابتی كمك نماید و گردشگری مجازی این فرصت را فراهم نموده است.


به گزارش تک وایر، بیماری همه گیر کرونا برای صنعت گردشگری ویرانگر بوده است و انتظار نمی رود که تا سال ۲۰۲۴ سفرها باردیگر از سر گرفته شوند و به میزان پیش از همه گیری بازگردند. حتی با بهبود این بخش، اعضای صنعت در جذب مشتری با رقابت سختی روبرو خواهند شد و در ابتدا می توانند با یادآوری به مشتریان خود که چرا اصلا سفر می کردند، فرصت های بیشتری ایجاد کنند.
به سبب دسترسی راحت به برخی فناوری ها، شرکت های هواپیمایی، آژانس های مسافرتی و گروه های گردشگری علاقه فزاینده ای به استفاده از فناوری واقعیت مجازی (VR) برای جذب مشتریان احتمالی نشان داده اند. زمانی که کاربران در تولیدات کامپیوتری و گاهی اوقات محیط های تعاملی سه بعدی جذب می شوند، VR با تحریک یک یا چند حس کاربر از دنیای فیزیکی تقلید می کند و مغز را فریب می دهد تا احساس کند در دنیای مجازی قرار دارد. این فناوری می تواند بوسیله عکاسی ۳۶۰ درجه واقعیتی ساخته و طعم گردشگری مجازی را عرضه نماید و افراد را به این واقعیت مجازی وارد کند.
ماه گذشته، انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی (IATA) اظهار داشت: هم اکنون، شرکت های هواپیمایی فقط حدود ۱۰ درصد از سطح طبیعی حمل و نقل را انجام می دهند و ترافیک بین المللی حدودا از بین رفته است. طبق برآورد IATA، اختلالات ناشی از همه گیری کووید-۱۹ بیش از ۴۱ میلیون شغل را در بخش مسافرت و جهانگردی در معرض خطر قرارداده است.
تا به امروز، برخی از کشورهای جهان کوشش های نوآورانه و تجربی بازاریابی را برای آماده سازی و بهبود تدریجی صنایع گردشگری خود افزایش داده اند. بعنوان مثال، هیات ملی گردشگری آلمان (GNTB) مجموعه ای از تجربیات مجازی را برای کمک به مسافران در جستجوی مقصد بدون ترک خانه هایشان، با بهره گیری از برنامه های ۳۶۰ درجه و واقعیت افزوده (augmented reality) راه اندازی نمود. ایالت بادن وورتمبرگ (Baden-Württemberg) دارای پیاده روی های مجازی در شهر است و گردشگران می توانند در منطقه سفر کنند و ایالت باواریا (Bavaria) کنسرتهای اتاق نشیمن و دستورالعمل های خوراک پزی را پیشنهاد می دهد. هدف ایجاد تجربه ای است که موجب ایجاد علاقه مجدد به مقاصد و مناظر و کارهای پیشنهادشده شود.


سازمان ملی گردشگری ژاپن بوسیله یک تجربه فیلم ۳۶۰ درجه واقعیتی مجازی با مناظری از سراسر کشور ارائه می دهد که مردم را ترغیب می کند تا با ارائه تجربیات مجازی و نمایش بهترین های ژاپن، سفر دوستی خودرا ازراه دور برآورده کنند. شرکت های طراز اول هواپیمایی این کشور در سال ۲۰۱۸ پیشنهاد پرواز به برخی از مقاصد محبوب بوسیله واقعیت مجازی با هواپیمایی ساختگی را به مشتریان دادند؛ چیزی که ممکنست موردتوجه ویژه هرکسی باشد که ترس از پرواز دارد.
سازمان دهندگان سیاحت آفریقایی نیز به صورت دیجیتالی پا به میدان گذاشتند تا بتوانند نیازهای میلیون ها نفر را که در جهان در خانه نشینی تامین کنند. در کنیا، نجیب بالالا، دبیر هیات دولت برای جهانگردی و حیات وحش، یک کمپین تور مجازی زنده بمنظور نمایش سیاحت هایی که هدف آنها اطمینان از ارتباط بین جهان و مسافران است را راه اندازی نمود.
از جانب دیگر فنلاند یک نمونه بارز است که بسیار قبل تر از شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۱۸ از توانایی بالقوه VR در مسافرت بهره برد و هلسینکی مجازی را بعنوان شبیه ساز دیجیتال پایتخت راه اندازی نمود.
برمبنای گزارشی که در اواخر سال قبل توسط ResearchAndMarkets.com انتشار یافت، واقعیت مجازی مقرر است در چند سال آینده بطور ویژه تاثیر زیادی در صنعت مسافرت و گردشگری داشته باشد. همانطور که رالف هولیستر، نویسنده گزارش توضیح می دهد: VR پتانسیل ایجاد تجربه های جانشین را فراهم می آورد که ممکنست برای میراث طبیعی و حفاظت از طبیعت بسیار مفید باشد.
البته گفته شده است که بعید بنظر می رسد که بیشتر شرکت هایی که تجربه های توریستی VR را قبول می کنند، قصد داشته باشند آنرا جایگزین گردشگری فیزیکی کنند. در بیشتر موارد، گردشگری VR بعنوان یکی از دستگاه های دیجیتال بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد.1399/08/18
13:45:40
5.0 / 5
1315
تگهای خبر: انتشار , تولید , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است