توسط نشر آفتابكاران؛

مردی كه هیچ گاه نخندید به كتابفروشی ها آمد

مردی كه هیچ گاه نخندید به كتابفروشی ها آمد كادو دونی: پو؛ مردی كه هیچ گاه نخندید نوشته پیتر آكروید با ترجمه شهاب شُكروی توسط نشر آفتابكاران منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، «پو؛ مردی که هیچ گاه نخندید (نگاهی متفاوت به زندگی ادگار آلن پو)» نوشته پیتر آکروید اخیرا با ترجمه شهاب شُکروی توسط نشر آفتابکاران منتشر و راهی بازار نشر شده است.
کتاب پیش رو، با رویکرد زندگی نامه نویسی نوشته شده و شخصیت ادگار آلن پو نویسنده مهم آمریکایی را از زاویه ای تاریخی اجتماعی مورد مطالعه قرار داده است. پو نویسنده ای است که قالب داستان کوتاه، علمی تخیلی و داستان پلیسی، مدیون کشف و شهودهای او هستند. پیتر آکروید در کتاب خود، هیچگاه پوی نویسنده را از پوی واقعی جدا نکرده و بگفته ناشر نسخه فارسی کتاب، در شرح زندگی او به همان اندازه که دقت به کار برده، صداقت را هم به کار گرفته است.
ادگار آلن پو زندگی غم انگیز و تراژیکی داشته و ظاهرا حیاتش با مرگ زنان گره خورده بوده است. این نویسنده وقتی ۲ ساله بود مادرش را و وقتی ۲۰ ساله بود، مادرخوانده اش را از دست داد. همسرش ویرجینیا هم مانند مادر پو با بیماری سل از دنیا رفت. پیتر آکروید می گوید مرگ این زنانِ زندگی پو، و همین طور کودکی نداشته پو، همچون عواملی بودند که موجب خلق داستان های سیاه و عجیب و غریب او شدند.
آلن پو با داستان «کلاغ» به شهرت رسید و در ۴۰ سالگی در بیماری و انزوا از دنیا رفت.
«قربانی»، «یتیم»، «دانش آموز»، «افسر»، «روزنامه نگار»، «ویراستار»، «مردی که هیچ گاه نخندید»، «پرنده»، «رسوایی»، «زنان»، «آخرین سال» و «تصاویر» عناوین فصول کتاب «پو؛ مردی که هیچ گاه نخندید» هستند که زندگی و آثار این نویسنده را تشریح می کنند.
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:
ازجمله تاثیرگذارترین داستان های ترس آور پو که از روح او نشئت می گرفت «سقوط خاندان آشر» بود. این داستان نمونه ای خوب از داستان کوتاه در زمان خود و نیز نمونه ای از نثر مسجع است. یکی از دلایلی که نویسندگان مختلف همچون بودلر و مترلینگ پو را تحسین کردند، همین داستان بود. داستان در خانه ای خیالی و ترسناک اتفاق می افتد، خانه ای که اصلا وجود خارجی ندارد. داستانی سراسر سیاهی و تاریکی.
رادریک آشر آخرین بازمانده خاندان تباه شده آشر و مالک عمارتی قدیمی و بگفته پو «عمارتی آزاردهنده و سراسر رکود، سستی و کسالت» است. رادریک، که مبتلا به بیماری ترس و بیگانه هراسی است، با خواهرش مَدلین در این خانه زندگی می کند. مدلین هم درگیر «مرضی سخت و طولانی» است، مرضی که هیچ پزشکی نمی تواند درمانش کند. در صورتیکه راوی داستان _ دوست رادریک _ در خانه است، مدلین می میرد و رادریک تصمیم می گیرد جسد او را دو هفته در تابوتی در یکی از سردخانه های عمارت نگه دارد. در ادامه داستان، گاه «صدای ناله و خراش دادن جایی» به گوش می رسد.
این کتاب با ۲۲۰ صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۳۸ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1399/08/15
23:11:47
5.0 / 5
1359
تگهای خبر: انتشار , رمان , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است