دكه نشریات؛

مجله سروش با پرونده اكبر عالمی منتشر گردید

مجله سروش با پرونده اكبر عالمی منتشر گردید كادو دونی: مجله سروش ویژه آبان ماه با پرونده استاد صبور، مجری با سواد درباره اكبر عالمی منتشر و روی پیشخوان مطبوعات قرار گرفت.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، ۱۶۹۴ شماره از مجله سروش ویژه آبان ماه با عنوان «استاد صبور، مجری با سواد» منتشر و روی پیشخوان مطبوعات قرار گرفت.
در سرویس فرهنگ این شماره از سروش به زندگی زنده یاد اکبر عالمی پرداخته شده است. هفت هنر از راوی هنر هفتم، روایت سه ترس مقدس در سخنان مرحوم عالمی و … از عناوین این بخش هستند. همین طور در این بخش ابراهیم حاتمی کیا، کارگردان سینما با عنوان "سینمای ایران، بزرگ استاد سینمایش را از دست داد" درباب زنده یاد عالمی می نویسد: " از سال ۶۰ تا ۶۷ که جنگ بود و ما همیشه دسترنج فیلمبرداری هایمان از جنگ را به دست ایشان ظاهر می کردیم. چه لذتی داشت در بین سر و صدای دستگاه های لابراتور صدا و سیما، صدای فریاد استاد را می شنیدیم. آن صدا به من می اظهار داشت که وارد لابراتوار نشده ایم، وارد کلاس درس شدیم."
در سرویس رسانه و در بخش آنتن از فرصت گفت و گو و بستر آن برای اطلاع رسانی صحبت شده است. امت مداری رسانه ای، نبرد رسانه های برون مرزی با تحریم های دولتی، گفت و گو با حسن شمشادی فعال رسانه ای، قاب ذائقه، و.... از عناوین پرونده ویژه سرویس رسانه هستند.
علیرضا کمیلی فعال رسانه ای بین الملل و سخنگوی امت واحده درباب بحران سوریه و بستر اطلاع رسانی معتقد است: به نظر من مهمترین مشکل ما در رسانه های برون مرزی مان مسئله کادر و نیروی انسانی است. خصوصاً این مساله در شبکه های پرس تی وی و هیسپان تی وی مشهود است. در این شبکه ها وقتی جذب نیرو کرده اند، به این توجه کرده اند که فرد متقاضی لهجه و زبانی قوی داشته باشد و برایشان خیلی مهم نبوده که جهت گیری آنها چگونه است. بنا بر این است که ما می بینیم بخش یاز کسانی که زمانی در پر تی وی بوده اند، الان در خارج از کشور با معارضین جمهوری اسلامی همراه هستند".
همچنین حسن شمشادی در گفت و گو با سروش در این رابطه معتقد است: طبیعتاً افرادی که یم خواهند به فعالیت برون مرزی بپردازند باید خاصیت های خاصی نسبت به خبرنگاران عادی داشته باشند، هم باید از نوع نگاه به آن کشور و منطقه آشنایی بیشتری داشته باشند و هم زبان و هم فرهنگ آن کشور، تقسیمات جغرافیایی، سیاسی، مذهبی و نقاط قوت و سستی را بهتر بشناسند."
در سرویس هنر و پرونده سینما در میز نقد به معرفی آثار سینمایی اکران شده پرداخته شده است. گفت و گو با محمدرضا شفاه تهیه کننده فیلم سینمایی دیدن این فیلم جرم است درباب فراز و نشیب های تولید یک اثر سیاسی با عنوان "تجربه من می گوید نمی توان یک فیلم جدی سیاسی ساخت! نیز در قسمت مصاحبه ماه انتشار یافته است.
در پرونده ویژه این بخش با عنوان اسارت در دنیای ابتذال کمدی ها به بررسی سینمای کمدی ایران پرداخته شده است. "بالاتر از خنده"، "بررسی رویکرد سینمای هالیوود با سینمای ایران در حوزه آثار کمدی"، و … از دیگر عناوین این بخش هستند. همین طور در این بخش "یک تلاش نافرجام" نقدی کوتاه بر فیلم سینمایی "بی حسی موضعی " دارد.
خنده های بی ریشه عنوان مطلب دیگری است که در مصاحبه با محمدرضا شهبازی طنزپرداز و مجری تلویزونی به چاپ رسیده است و به لطمه شناسی طنز در ایران می پردازد.
در پرونده موسیقی به فراز و نشیب های موسیقی دهه شصت پرداخته شده است و در ادامه سروش با محسن صفایی فرد، پژوهشگر موسیقی و مدیر باشگاه ترانه راه به گفت و گو نشسته است. در بخش دیگر این پرونده با عنوان ساز ناکوک سیاست بازان در صدای خسرو آواز ایران به بررسی خاصیت های متمایز کننده زنده یاد محمدرضا شجریان پرداخته شده است.
همچنین سروش در این قسمت در مطلبی با عنوان "صدا وس یما یکی از مهم ترین نهادهای حمایتی موسیقی پس از انقلاب است" با محمدباقر معلم، مدیر سابق دفتر موسیقی سازمان صدا و سیما درباب بررسی نحوه مواجه مدیران با موسیقی در سالهای ابتدایی انقلاب به گفت و گو نشسته است.
"تارهای ریشه دار" عنوان مطلب دیگری در پرونده موسیقی است که به بررسی وضعیت موسیقی در عصرهای مختلف پرداخته است.
حرف های غصه دار قفسه ها، زنان بازیچه عاشقانه های سیاه، عاشقانه های آرام در زندگی های ناآرام شهیدان، گفت و گو با بهناز ضرابی زاده و … از عناوین سرویس ادب این شماره از مجله سروش هستند. همین طور رد مطلبی تحت عنوان "زن ایرانی، در آئینه جمال و جلال" به بررسی رد پای زنان در آثار ادبی عاشقانه و عارفانه پرداخته است.
در قفسه این شماره، سروش سراغ روایت عشق و شجاعت در ادبیات زنانه دفاع مقدس رفته است و سه کتاب بابا رجب" چهارمین کتاب تاریخ شفاهی زنان قهرمان در برگیرنده خاطرات خانم طوبی زرندی همسر جانباز شهید رجب محمدزاده، "ساجی" خاطرات نسرین باقرزاده همسر سردار شهید بهمن باقری، "دریا دل" به نویسندگی مریم قربانزاده خاطرات مرحومه فاطمه دهقانی همسر سردار شهید ابوالفضل رفیعی را معرفی کرده است.


منبع:

1399/08/09
23:30:57
5.0 / 5
1719
تگهای خبر: ادبیات , اكران , انتشار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است