یك اخطار جدی درباره وضعیت معیشتی هنرمندان

یك اخطار جدی درباره وضعیت معیشتی هنرمندان به گزارش كادو دونی حسین مسافر آستانه با انتقاد از تعطیلی ادامه دار تئاتر و سینما اظهار داشت: این توقع از ستاد مقابله با كرونا و دولت وجود دارد كه بزودی در این حوزه تصمیمی جدی بگیرند؛ چونكه ارتزاق هنرمندان تئاتر در خطر جدی است.


مدیر شورای سیاستگذاری تماشاخانه ایرانشهر در گفتگو با ایسنا افزود: از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار می رود بعنوان نماینده جامعه هنری، هر چه زودتر چاره ای برای این وضعیت بیندیشند و با عنایت به حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در ستاد مقابله با کرونا، این توقع هست که وضعیت هنرمندان در هر شاخه ای مورد توجه جدی قرار بگیرد.
این مدیر هنری، تعطیلی مستمر تئاتر و سینما را صدمه ای یک جانبه به فعالان این حوزه ها دانست و ابراز تاسف کرد: در قبال این تعطیلی هیچ چاره ای برای جبران ضرر و زیان ناشی از بیکاری هنرمندان ارائه نمی گردد.
او با اشاره به شرایط اقتصادی دشواری که این روزها بر جامعه ما حاکم شده است، افزود: در این وضعیت دشوار اقتصادی که گرانی همه کالاها خارج از تصور است، حتی با کار کردن و درآمد داشتن هم نمی توان بخش از نیازها را تأمین کرد چه برسد به اینکه کسی در این وضعیت بیکار هم باشد.
مسافر آستانه افزود: اگر دولت می توانست صاحبخانه ها را مجاب کند که مبلغ کرایه خانه های خویش را بالا نبرند یا می توانست قیمت اجناس گوناگون را که این گونه بی رویه گران شده است، کنترل کند، می شد اندک امیدی داشت ولی وقتی هر صاحبخانه ای هر اندازه که دلخواهش باشد، کرایه خانه می گیرد و هیچ ضابطه ای برای افزایش دیگر قیمت ها وجود ندارد، چگونه می توان انتظار داشت جامعه تئاتری ما که اغلب مستاجر هستند، بتوانند با این بیکاری، مخارج زندگی خویش را تأمین کنند.
این کارگردان تئاتر با اشاره به اینکه دوران کرونا همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: وقتی همه شقوق زندگی با در نظر گرفتن اصول دوره کرونا ادامه دارد، تئاتر هم بعنوان بخشی از زندگی باید با در نظر گرفتن همین شرایط، تداوم داشته باشد.
او یادآوری کرد: همان چند ماه محدودی که فعالیت تئاتر و سینما از سر گرفته شد، جزو معدود مشاغلی بودند که تمام پرتکل های بهداشتی در آنها رعایت می شد و خیلی بعید است با تعطیلی فعالیتهای هنری، بتوان تاثیری بر آمار مبتلایان به کرونا گذاشت.
مسافرآستانه با تاکید بر اینکه کنترل ویروس کرونا به رعایت همه پروتکل ها وابسته است، تصریح کرد: برای کنترل کرونا باید همه بخش های زندگی مورد توجه قرار بگیرد و گرنه با تعطیلی یکی دو صنف خاص که اتفاقی نمی افتد، جز اینکه آن اصناف متحمل زیان های مالی شدید می شوند.
او در انتها با ابراز تاسف از وضعیت معیشتی هنرمندان تئاتر اضافه کرد: صرف نظر از اینکه تعطیل فعالیتهای فرهنگی چه صدمه های روانی برای جامعه به دنبال دارد، ارتزاق جامعه تئاتری وابسته به همین کار کردن است چونکه بخش بزرگی از این جامعه شغل دیگری ندارد و چون در قبال این تعطیلی ها هیچ حمایتی هم از آنان نمی گردد، این قشر در معرض صدمه جدی است.
منبع:

1399/08/06
12:25:06
5.0 / 5
1927
تگهای خبر: تئاتر , سینما , فرهنگ , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است