توسط انتشارات آكسفورد؛

داستان هایی با لكه های روغنی در كراچی منتشر گردید

داستان هایی با لكه های روغنی در كراچی منتشر گردید به گزارش كادو دونی كتاب داستان هایی با لكه های روغنی نوشته كرن نظیر احمد توسط انتشارات دانشگاه آكسفورد در كراچی منتشر گردید.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، خانه فرهنگ ایران در کراچی، از انتشار کتاب «داستان هایی با لکه های روغنی» نوشته کرن نظیر احمد از جانب انتشارات دانشگاه آکسفورد در سال ۲۰۲۰ میلادی و به زبان انگلیسی اطلاع داد.
در این کتاب به این مسئله اشاره شده که چگونه زنان داستان نویس واقعیت های زنده و سناریوهای تخیلی زن بودن در پاکستان را از راه داستان های مردمی اردو (داستان های منتشره در مجلات) و نمایشنامه های تلویزیونی بیان می کنند و چگونه آنها بدون نزدیکی فیزیکی با خوانندگان، پیوندهای دوستانه با آنان ایجاد می کنند و آنها به پنداشته شدن نوشته هایشان بعنوان سرگرمی بیهوده پاسخ می دهند.
«داستان هایی با لکه های روغنی» الگوی جایگزینی برای صدای زنان است. این اثر با ۲۰ ماه فعالیت میدانی که در چهار شهر و روستا در دو ایالت پاکستان انجام شده است، به تشریح علمی مشارکت داستان نویسان زن و جامعه متشکل از خوانندگان و نویسندگان که در گرد این داستان ها شکل گرفته است، می پردازد.
این داستان ها بسیار محبوب هستند. با این وجود، آنها از نظر اجتماعی کم ارزش و پیش پا افتاده تلقی می شوند و از داشتن هیچ نوع شایستگی ادبی محروم هستند. در این حوزه، این تحقیق به دنبال یافتن اشکال خاص دلبستگی، ارتباط و نمایندگی زنانی است که داستان های آنان از بازتاب گسترده و مخاطبان فراوان برخوردار است، اما در عین حال بخاطر اینکه نویسنده معتبر محسوب نمی شوند، مورد انتقاد قرار دارند.
خانم کرن نذیر احمد، استادیار، مرکز عالی تحقیقاتی مطالعات جنسیتی دانشگاه قائد اعظم اسلام آباد است. وی همینطور یک پژوهشگر در مؤسسه برنامه ریزی توسعه پایدار (SDPI) بوده است. خانم کرن احمد دارای مدرک دکتری از دانشگاه تگزاس در آستین، و مدرک کارشناسی ارشد در روابط بین الملل، مردم شناسی و فلسفه به ترتیب از پاکستان، آمریکا و کانادا است.

1399/07/29
23:19:56
5.0 / 5
1651
تگهای خبر: انتشار , فرهنگ , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است