تابش خبر داد

تهیه طرح گردشگری برای 175 روستای هدف گردشگری و دارای بافت واجد ارزش

تهیه طرح گردشگری برای 175 روستای هدف گردشگری و دارای بافت واجد ارزش به گزارش كادو دونی همدان رئیس بنیاد مسكن كشور با اعلان اینكه برای 175 روستای هدف گردشگری و دارای بافت واجد ارزش در كشور طرح گردشگری تهیه شده است، اظهار داشت: در 105 روستا این طرح اجرا شده است.


علیرضا تابش عصر دوشنبه ۱۴ مهرماه در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: بر طبق تکلیف و حکم قانون برنامه پنج ساله سوم طرح گردشگری ۳۰۰ روستای کشور تهیه خواهد شد.
وی ادامه داد: سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح های گردشگری روستاهای هدف گردشگری کشور اختصاص داده می شود.
تابش با اعلان اینکه پنج میلیون و ۳۷۰ هزار واحد مسکن روستایی داریم، تاکید کرد: تا حالا دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد نوسازی و مقاوم سازی شدند و دو میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مانده که سالانه ۲۰۰ هزار واحد را در برنامه داریم تا همه مساکن روستایی مقاوم سازی شوند.
رئیس بنیادمسکن کشور بیان کرد: در کنار طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، سالانه ۵۰ تا ۶۰ هزار واحد مسکن روستایی در چارچوب مساکن خسارت دیده نوسازی و مقاوم سازی می شوند که اگر این روند ادامه یابد طی هشت سال آینده کل مساکن روستایی نوسازی خواهد شد.
وی درباره تأثیر طرح های روستایی بر مهاجرت معکوس تصریح کرد: طرح هادی روستایی زمینه ساز عمران و توسعه روستاها هستند و به لحاظ شرایطی که در روستا ایجاد می شود زمینه ماندگاری در روستاها افزایش می یابد.
تابش با اعلان اینکه در ۵۲ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار طرح هادی اجرائی شده است، مطرح کرد: در ۲۰ هزار روستای کشور طرح هادی اجرا شده و مابقی متناسب با اعتبارات اجرا خواهد شد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان نیز با اعلان اینکه فاز یک بهسازی ۷۳۵ روستای استان شروع شده است، اظهار داشت: در بیش از ۴۰۰ روستا فاز یک بهسازی تمام شده است.
حسن ظفری اظهار نمود: از ۸۱۱ طرح هادی روستاهای کشور ۴۵ روستا مربوط به استان همدان بوده است.
وی بیان کرد: از ۱۰۶ هزار مسکن روستایی که امروز به بهره برداری رسید، ۱۲ هزار واحد مسکن روستایی متعلق به استان همدان بوده است.
وی تصریح کرد: در بهسازی مسکن روستایی عملا از ۱۶۵ هزار واحد روستایی استان، بهسازی و نوسازی ۱۱۰ هزار واحد را به پایان رسانده ایم.
انتهای خبرمنبع:

1399/07/15
11:55:14
5.0 / 5
1700
تگهای خبر: مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است