توسط انتشارات فاطمی؛

بازنویسی اسدالله شعبانی از دختر نارنج و ترنج چاپ شد

بازنویسی اسدالله شعبانی از دختر نارنج و ترنج چاپ شد كادو دونی: كتاب دختر نارنج و ترنج با بازنویسی اسدالله شعبانی توسط انتشارات فاطمی منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، کتاب «دختر نارنج و ترنج» با بازنویسی اسدالله شعبانی اخیرا توسط انتشارات فاطمی منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب که درقالب مجموعه «قصه هایی از ادبیات شفاهی ایران» چاپ شده یکی از عناوین مجموعه کتاب های طوطی است که بخش کودک و نوجوان انتشارات فاطمی چاپ می کند.
داستان «دختر نارنج و ترنج» از این مقرر است که پسر پادشاه بزرگ و نیرومند شده و کسی در اسب سواری و تیراندازی به پایش نمی رسد. این پسر جوان یک روز با تیر کوزه پر روغن پیرزنی را می شکند و پیرزن به او می گوید چون یکی یک دانه پادشاه است، نفرینش نمی کند اما دعا می کند پسر، عاشق دختر نارنج و ترنج شود. در وهله اول، شاید این قصه به نظر خوب و خوش بیاید اما راستش، خانه دختر نارنج و ترنج در باغی آن سوی کوهِ کوهان بوده و در واقع در سرزمین جادو قرار داشته است.
یک نکته دیگر افسانه «دختر نارنج و ترنج» این است که هرکسی به باغ این دختر در سرزمین جادو رفته، دیگر برنگشته است. تصویرگری کتاب موردنظر هم توسط مهکامه شعبانی انجام شده است.
«خاله سوسکه»، «نمکی»، «موش گرسنه» و «ماچوچه و کلاغ» هم دیگر کتاب هایی هستند که واحد کتاب های طوطیِ انتشارات فاطمی در چارچوب مجموعه «قصه هایی از ادبیات شفاهی ایران» در کنار «دختر نارنج و ترنج» چاپ کرده است.
در قسمتی از «دختر نارنج و ترنج» می خوانیم:
شاهزاده رفت و رفت و باز هم رفت تا به جنگل جادو رسید. همانطور که پیرمرد گفته بود، دیو گیس سفید را جلوی کلبه دید، سلام کرد و سلام پیرمرد موسفید را هم به او رساند. دیو گیس سفید خندید و اظهار داشت: از همین راه برو تا به یک بیشه برسی. آنجا اسب سیاهی می بینی که باید سوارش بشوی. آن اسب راه چندساله را توی یک روز می پیماید. بعد به باغی می رسی که نگهبانش یک اژدهاست. درخت های باغ سرهایشان را به هم تکیه داده اند و پای هر درخت هم یک دیو خوابیده. باید با چالاکی وارد باغ بشوی و چندتا نارنج و ترنج بچینی و پیش از آنکه اژدها و دیوها بیدار بشوند، از باغ بیایی بیرون.»
این کتاب با ۳۶ صفحه مصور، شمارگان ۲ هزار نسخه و قیمت ۳۸ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1399/07/08
13:33:47
5.0 / 5
1346
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , تصویر , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است