به قلم محمد جواد گودینی

چهل حدیث در فضیلت نماز منتشر گردید

چهل حدیث در فضیلت نماز منتشر گردید چهل حدیث در فضیلت نماز به قلم محمدجواد گودینی توسط انتشارات نظری روانه بازار كتاب شد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، انتشارات نظری کتاب «جهل حدیث در فضیلت نماز» نوشته محمد جواد گودینی را با شمارگان ۳۰۰ نسخه، ۶۳ صفحه و بهای ۱۸ هزار تومان منتشر نمود. نویسنده این کتاب را با بهره بردن از منابع برجسته روایی شیعه و اهل سنت، تدوین و روانه بازار نشر کرده است.
گودینی در این اثر کوتاه به گردآوری چهل حدیث از رسول گرامی اسلام (ص) و دوده رسالت (ع) درباب نماز، اهمیت این فریضه الهی و تشویق مسلمانان به اقامه نماز همراه با توجه و خالصانه، پرداخته است.
در قسمتی از مقدمه این کتاب می خوانیم: نماز تکلیفی سترگ بر دوش همه مکلفان است که در هیچ زمانی (حتی در حال بیماری، جهاد، سفر و …) از انسان ساقط نشده و جایگزین دیگری نخواهد داشت. نماز برترین فریضه ها (پس از معرفت و شناخت خداوند متعال بعنوان رکن و اساس دینداری) شمرده می شود و بعد از توحید، چیزی از فرائص الهی به اهمیت آن نمی رسد… نمازهای پنجگانه که توسط مومنان خداباور اقامه می گردد (البته به شرط آنکه با اخلاص و برای جلب رضایت الهی بجای آورده شود) به نهری تشبیه شده که همه آلودگی ها، پلشتی ها، زشتی ها و بدی ها را با خود شسته و پاک می گرداند… نماز همانند دژی مستحکم و نفوذ ناپذیر عمل می کند که جلوی تحرکات شیطان را گرفته و از پرتاب شدن انسان به دامان ابلیس ممانعت به عمل می آورد. بدین جهت نماز از کارهای زشت، منکرات و بدی ها بازداشته و حصن نفوذ ناپذیری است که مانع نفوذ بزرگترین دشمن انسان یعنی شیطان می گردد. در روایات معتبر از دوده عصمت و طهارت (ع)، نماز در کنار جهاد در راه خدا و نیکی به پدر و مادر، از برترین و بافضیلت ترین کارها نزد خداوند شمرده شده است.»
گودینی استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه علوم دینی و تارخ اسلام است. «صعود و سقوط ادبیات سیاسی در عصر بنی امیه» (تالیف مشترک با مجتبی زارعی)، «بررسی تحلیلی صلح امام حسن (ع) و آغاز خلافت اموی»، «بررسی و تحلیل زندگی سید حمیری و گزیده اشعارش»، «بررسی، شرح و تحلیل قصیده فرزدق در ستایش امام سجاد (ع)»، «تاملی بر زندگانی و سخنان امام حسن عسگری (ع)»، «چهل حدیث در فضایل حضرت فاطمه زهرا (س)»، «واکاوی زندگانی و سخنان عمربن عبدالعزیز»، عناوین شماری از تالیفات انتشار یافته گودینی است.

1399/06/20
11:39:39
5.0 / 5
1847
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , سفر , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است