حجت الاسلام علیزاده در افتتاحیه هفتمین سوگواره اشراق گفت

شعور حسینی را در بستر فضای مجازی برای همگان رقم بزنیم

شعور حسینی را در بستر فضای مجازی برای همگان رقم بزنیم به گزارش كادو دونی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی قم گفت با عنایت به شرایط كرونایی، رسانه ها در عرصه عزاداری ماه محرم از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند. شعور حسینی باید به بستر فضای مجازی بیاید.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، آئین افتتاحیه «هفتمین سوگواره مجازی اشراق» و «نخستین سوگواره کنشگران عاشورایی» با یاد روحانی مجاهد مرحوم حاج احمد خسروی قبل از ظهر امروز پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ در سالن در سالن همایش های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردید.
حجت الاسلام علی سرلک استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم با اشاره به اینکه اباعبدالله (ع) حیرت ها و ضلالت های ما را به کرانه لایزال الهی متصل می کنند، اظهار داشت: امام حسین (ع) نور هدایت «مستوحشین فی الظلم» هستند. اگر از غفلت هایمان دست برداشته و قدری دقت کنیم درمی یابیم عشق به سیدالشهدا (ع) در فطرت ها وجود دارد، چونکه ایشان از همه هستی خو برای هدایت بشریت گذشته است.
حجت الاسلام سرلک با اشاره به اینکه در شرایط کرونایی باید عزاداری ها را به بهترین شکل ممکن اقامه نماییم، اضافه کرد: امروز سوگواره مجازی اشراق یکی از کارهای انجام شده در جهت ادای حق عزاداری محرم بوده و به منزله پنجره ای به سمت «بی نهایتِ در دسترس» است.
این استاد حوزه با اشاره به اینکه سوگواره مجازی اشراق به مثابه چاووشیِ غافله انسان هایی است که با معیت اباعبدالله (ع) به سمت خداوند رهسپار شده اند، اظهار داشت: تلاش می نماییم تا حال و هوای عزاداری سیدالشهدا (ع) را در فضای مجازی نهادینه سازی نماییم.
وی همینطور بر لزوم بصیرت افزایی و معرفت افزایی نسبت به گفتمان عاشورا تاکید کرد: امام حسین (ع) حکم اقیانوس را دارند و ما باید قطره وجود خویش را به این دریای بی کران متصل نماییم. خادمان دستگاه اباعبدالله (ع) در راه ایشان از همه هستی خود مایه می گذارند و ایثار و فداکاری می کنند. با محدودیت های کرونایی باید از راه فضای مجازی و برگزاری مراسم با رعایت اصول بهداشتی حق عزاداری محرم را ادا نماییم.
حجت الاسلام مرتضی حاجیانی دبیر اجرایی هفتمین سوگواره مجازی اشراق هم در این مراسم با اشاره به اینکه شرایط کرونایی سبب شد تا به سمت برگزاری مراسم ها و سوگواره های مجازی حرکت نماییم، اظهار داشت: از بستر فضای مجازی استفاده می نماییم تا پیام عاشورا را به سراسر جهان مخابره نماییم. همه ما دست در دست هم داده ایم تا از راه فضای مجازی و برگزاری سوگواری های مجازی پیام امام حسین (ع) را به گوش همه جهانیان برسانیم.
وی اضافه کرد: هفتمین سوگواره مجازی اشراق، سال جاری در ۶ بخش تولیدی، هنرهای تجسمی، تولیدات رسانه ای، شعر و ادبیات، بازی، نرم افزار و ایده های نو برگزار می شود. آقایان مسعود نجابتی، سید مهدی حسینی، سید محمدرضا میری داوران ما در این سوگواره مجازی هستند؛ دبیر اجرایی بخش گرافیک حجت الاسلام جواد رحیمی بوده و در بخش عکس و کلیپ آقایان محمد دوست، عجمی و نصیری داوری را بر عهده دارند. در بخش نویسندگان آقایان جوان آراسته و طاهری و خانم طاهری داوری را بر عهده دارند و همینطور خانم حیدری دبیری اجرایی این بخش را برعهده دارد.
حاجیانی همینطور درباره بخش کنشگری سوگواره مجازی اشراق هم اظهار داشت: این بخش اولین رویداد کنشگری مجازی عاشوراییان به حساب می آید خانم داداشی عهده دار دبیری آن شده و حجج اسلام علی سرلک و اسماعیلی و خانم فضه سادات حسینی هیأت داوران این بخش هستند؛ شکل گیری بخش کنشگری نوعی حرکت رو به جلوی جدی در جهت تبلیغ فضای مجازی است. در بخش ایده های نو هم آقایان خسرو انجم، محمد قطبی و محمدصادق افراسیابی داوری را برعهده دارند.
حجت الاسلام مهدی علیزاده معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی قم هم یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود. وی با اشاره به لزوم پرهیز از افراط و تفریط در عرصه عزاداری ماه محرم اظهار داشت: ما باید پیرو تدابیر داهیانه رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی باشیم، چونکه اطمینان داریم ایشان در انجام کارها عنایت ویژه ای به مسائل دارند.
وی با اشاره به اینکه امروز با عنایت به شرایط کرونایی، رسانه ها در عرصه عزاداری ماه محرم از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند، افزود: این مورد سبب شد تا هفتمین سوگواره اشراق را به صورت مجازی برگزار نماییم و نگاه ویژه ای به رسانه ها داشته باشیم.
حجت الاسلام علیزاده با اشاره به اینکه با برگزاری سوگواره مجازی استعدادهای علاقه مندان را ارزیابی کرده و در جای درست از آنها استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: فضای مجازی امروز به بخشی از زندگی افراد تبدیل گشته است و لازم است بتوانیم حال و هوای محرم و سوگواری را در این فضا نهادینه کنیم؛ به بیان دیگر تعظیم شعائر در این فضا برای ما لازم است.
معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی قم با تاکید بر ضرورت ترویج گفتمان عاشورا در فضای مجازی عنوان کرد: گفتمان سازی فرهنگ عاشورایی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و ما باید شور همراه با شعور را در این فضا برای افراد رقم بزنیم.
وی تاکید کرد: سال جاری سوگواره را از سطح صنفی به سطح ملی کشانده ایم و عموم ارادتمندان و جبهه انقلاب به این خوان رحمت دعوت شده اند تا عرضه خدمات داشته باشند؛ همینطور بخش های سوگواره هم گسترش پیدا کرده و از فرصت همکاری و مشارکت متولی فضای مجازی در کشور همچون رادیو معارف، ارشاد، سازمان سراج و صدا و سیما بهره مند هستیم.
حجت الاسلام علیزاده افزود: درصدد آن هستیم رویداد فاخر فرهنگی سوگواره اشراق را با اضافه کردن بخش های نوآورانه به سطح بین المللی توسعه دهیم. بنابراین از عموم حوزویان و دانشگاهیان و ارادتمندان به دستگاه اباعبدالله (ع) و جبهه انقلاب دعوت می شود تا در این سوگواره شرکت نمایند.

1399/05/31
12:04:37
5.0 / 5
1657
تگهای خبر: ادبیات , تولید , جشن , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است