سند ملی موسیقی چه زمان تدوین می شود؟

سند ملی موسیقی چه زمان تدوین می شود؟ مدیركل دفتر موسیقی وزارت ارشاد اسلامی درباره آخرین وضعیت سند ملی موسیقی توضیحاتی را ارائه نمود.


به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، محمد اللهیاری ـ مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد اسلامی ـ در گفت و گو با برنامه «استودیو هشت» درباره سند ملی موسیقی اظهار داشت: تدوین سند ملی موسیقی جزو تکالیفی است که در ستاد نقشه مهندسی فرهنگی کشور ذیل سیاست های راهبردی و کلان بر عهده وزارت ارشاد گذاشته شده و از این جهت حائز اهمیت می باشد که قبل از این در حوزه موسیقی ما با کمبود اسناد بالادستی مواجه بودیم و این امید می رود که سندی که به کمک صاحب نظران حوزه موسیقی، در رابطه با موسیقی نوشته شود هم به تصویب شورای انقلاب فرهنگی می رسد و هم در ستاد نقشه مهندسی فرهنگی کشور بعنوان یک سند بالادستی برای حوزه موسیقی ثبت می شود.
اللهیاری در جواب این سوال که آیا در جلسه هفته آینده تدوین این سند تمام می شود یا خیر ؟ اضافه کرد: خیر؛ تدوین این سند تکمیل شده و در جلسه این هفته که با حضور نمایندگانی از شورای عالی انقلاب فرهنگی، بطور مشخص رئیس کمیسیون تخصصی هنر و معماری شورای انقلاب فرهنگی برگزار شد، بنا بر این شد که در جلسات آتی این کمیسیون تخصصی هنر و معماری در شورای انقلاب فرهنگی برخی از دستگاه ها و صاحب نظران و فعالان حوزه موسیقی دعوت شوند و پروسه تدوین پیش نویس در آنجا شروع شود.
او همینطور ادامه داد که طبیعی است که وقتی پیش نویس آماده شود، برای تصویب به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد رفت.
اللهیاری عنوان کرد: این پیش نویس درباره اصول و سیاست های موسیقی در کشور و تناسب آن با زیست بوم فرهنگی و مذهبی ما و همچنین بایدها و نبایدهای آن و اینکه چه اتفاق هایی شایسته است که در حوزه موسیقی پیش بیاید، است.
اللهیاری اشاره کرد: طبیعی است که چهارچوب آثار موسیقایی بیشتر با نگاه سیاست گذاری و حمایتی است و اینکه حوزه موسیقی در کشور ما، جمهوری اسلامی ایران، چه خاصیت هایی را باید داشته باشد، دیدگاه های هنرمندان حوزه موسیقی چگونه است، مطالبات هنرمندان حوزه موسیقی و در نهایت تدوین سندی که کمک نماید دیدگاه ها در حوزه موسیقی در کشور به هم نزدیک تر شوند و جریان های حمایتی و جریان هایی که به رشد و اعتلای موسیقی ملی کمک می نماید طبیعی است که بتواند رشد بیشتری پیدا کند.
او در آخر همین طور درباره کنسرت ها اظهار داشت: در ایام اخیر، کنسرتهای آنلاین را برای موسیقی های ردیف دستگاهی و موسیقی نواحی با استقبال هنرمندان برگزار کردند چون تا قبل از این اجراهایی که از شروع سال در چارچوب آنلاین برگزار شده بود برای موسیقی گونه پاپ بود اما بتازگی برای موسیقی ردیف دستگاهی و همچنین موسیقی نواحی انجام شد و پس از سپری شدن ماه های محرم و صفر، تابع آنچه که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام نماید، اگر امکان اجرای حضوری و زنده باشد طبیعی است که طبق برنامه ریزی اجراهای زنده برگزار می شود و اگر نه باز به همین منوال اجراهای آنلاین را ادامه می دهند.1399/05/30
11:18:17
5.0 / 5
2151
تگهای خبر: تخصص , فرهنگ , هنر , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است