با برگزاری اختتامیه آنلاین؛

برگزیدگان سومین جایزه ارغوان عرضه شدند

برگزیدگان سومین جایزه ارغوان عرضه شدند برگزیدگان سومین دوره جایزه ادبی ارغوان در مراسم اختتامیه مجازی این جایزه معرفی گشتند.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، مراسم اختتامیه سومین دوره جایزه داستان کوتاه ارغوان با مبحث «آخرین بار» برگزار و به صورت زنده از فضای مجازی پخش گردید.
در ابتدای این برنامه آنلاین یا برخط، بیانیه دبیر جایزه اوژن حقیقی توسط بهار کاتوزی بازیگر تئاتر قرائت شد. طبق این بیانیه، شورای سیاست گذاری جایزه ارغوان در مهر ۱۳۹۸ پس از جلسات متعدد، موضوع، قوانین، مقررات، آیین نامه و فراخوان سومین دوره جایزه ارغوان را تدوین و در مرحله بعدی چینش هیأت انتخاب و داوری را شروع کرد. با نظر این شورا، آخرین بار بعنوان مبحث دوره سوم جایزه ارغوان انتخاب و شرایط سنی شرکت در مسابقه همانند دو دوره گذشته حداکثر ۳۰ سال مقرر شد.
هیأت انتخاب این جایزه متشکل از فرشته احمدی، میترا الیاتی، فرهاد توحیدی، محمد چرمشیر، مهسا محبعلی بود و هیأت داوران جایزه مذکور هم متشکل از احمد پوری، حسین سناپور و لیلی گلستان بود.
به گفته اوژن حقیقی دوره سوم جایزه ارغوان از دی ۱۳۹۸ شروع شد که به علت شیوع بیماری کرونا با یک ماه تمدید مهلت، ارسال آثار این دوره تا، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ به شمار بیشتر از ۷۰۰ داستان گردآوری شدند. از این تعداد ۵۳۶ داستان کوتاه واجد شرایط شرکت در مسابقه بودند و این تعداد نسبت به سال قبل ۴۳ درصد افزایش داشته، که از این تعداد ۱۸۲ نفر مرد و ۳۵۴ نفر از آنها زن هستند.
هیأت انتخاب این جایزه کار بازخوانی آثار را در تاریخ ۱۵ خرداد به پایان رساند و ۳۰ داستان نهایی را در اختیار هیأت داوران قرار داد. که از این تعداد ۱۱ نفر زن و ۱۹ نفر مرد بودند. هیأت داوران همینطور در ۱۶ تیر، ۱۰ اثر نهایی را در اختیار دبیرخانه جایزه ارغوان قرار دادند.
اسامی برگزیدگان جایزه مذکور در مراسم اختتامیه مجازی آن به این شرح اعلام شد:
جایگاه اول منوچهر زارع پور / تهران
جایگاه دوم مرضیه بازیار / تهران
جایگاه سوم احسان منصف خوش حساب / تهران
جایگاه چهارم زینب ذوالفقاری / ساوه
جایگاه پنجم مانا خسروشاهی / سمنان
جایگاه ششم محمد صادق افشاری / کرج
جایگاه هفتم ندا جبرئیلی / تهران
جایگاه هشتم مهدی وحید دستجردی / اصفهان
جایگاه نهم محمد فینی زاده / اصفهان
جایگاه دهم هدی اربابون / تهران
در این مراسم همینطور فرشته احمدی بعنوان نماینده هیئت انتخاب نکات مهمی که داوطلبان نوشتن داستان کوتاه باید آنرا رعایت نمایند نظیر روابط علت و معلولی، انتخاب مناسب نقطه آخر و… را بیان کرد.
سپس غلامحسین معتمدی پزشک مرگ پژوه و متخصص اعصاب و روان به بیان سخنانی درباره معنایی که مرگ به زندگی می بخشد چنان که پذیرش امور را برای انسان هموار می کند پرداخت.
در آخر هم سخنان احمد پوری بعنوان نماینده هیئت داوران درباره داستان های برگزیده این دوره پخش گردید. این شاعر در سخنان خود اظهار داشت: سطح داستان های این دوره بسیار بالاتر از دوره های قبل بود. یادم هست دو دوره پیش وقتی از داستان ها صحبت شده بود درباره برآیند داستان ها، از حاصل کار احساس خیلی خوبی نداشتیم اما سال جاری رقابت بسیار تنگاتنگی در جریان بود. خوشحالیم که توانسته ایم گامی به جلو برداریم. البته بیشتر از ما نویسندگان این داستان ها کار بسیار ارزشمندی کرده اند که باید به آنها تبریک گفت.


منبع:

1399/05/27
10:31:25
5.0 / 5
2035
تگهای خبر: تئاتر , تخصص , جایزه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است