در گزارش كادو دونی مطرح شد؛

تعرفه رسمی انجمن عكاسان مطبوعاتی منتشر گردید

تعرفه رسمی انجمن عكاسان مطبوعاتی منتشر گردید كادو دونی: امیر نریمانی مدیر روابط عمومی انجمن صنفی عكاسان مطبوعاتی از افزایش 20 درصدی تعرفه رسمی تولید و فروش تصاویر مطبوعاتی آگاهی داد.امیر نریمانی مدیر روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران درباره تعرفه جدید این انجمن به خبرنگار مهر اظهار داشت: سال ۱۳۹۹، دومین سالی است که انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی تعرفه رسمی تولید و فروش تصاویر مطبوعاتی را اعلام و منتشر می کند.
وی در ادامه توضیح داد: یکی از دغدغه های اصلی هیأت مدیره جدید این بود که تعرفه ای را منتشر کند تا مبنایی برای کارِ عکاسان خبری و مطبوعاتی باشد و به همین دلیل، سه مرحله نظرسنجی آنلاین و جمع آوری اطلاعات انجام دادیم؛ در مرحله اول و دوم از همه اعضای انجمن نظرسنجی آنلاین در مورد چگونگی همکاری با رسانه مطبوع شان، زمان همکاری، مبلغ دریافتی و همین طور زمان بندی دریافتی، نوع بیمه و هزینه ها و شرایط دوربین و حق استهلاکی دریافت می کنند، صورت گرفت و در مرحله سوم از دبیران عکس رسانه ها درباره نوع همکاری و تعداد عکاسان ثابت و حق التصویر، نوع، مبلغ و نحوه پرداختی هایشان نظرسنجی صورت گرفت. بعد از جمع آوری این اطلاعات، جلسه هم اندیشی با حضور دبیران عکس رسانه ها و اعضای هیأت مدیره انجمن اجرا شد.
نریمانی در مورد قیمت گذاری تعرفه سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: قیمت های ارائه شده در تعرفه رسمی سال ۱۳۹۹ برمبنای استانداردهای موجود تعیین شده است؛ برآورد قیمتی صورت گرفت در خصوص قیمت های خرید و فروش عکس از آژانس های عکس فعال در کشور. علاوه بر این، جلسه ای با عکاسانی که با رسانه های خارجی همکاری داشتند، داشتیم و مبالغی که آن آژانس ها در قبال عکس به این عکاسان پرداخت می کنند، مشخص شد. همه نظرات و قیمت ها جمع آوری شد و برمبنای شرایط موجود این تعرفه منتشر گردید.
وی اشاره کرد: با توجه با افزایش قیمت و تورمی که در جامعه وجود دارد، انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران تصمیم گرفت ۲۰ درصد به مبالغ موجود در تعرفه سال قبل اضافه کند.
مدیر روابط عمومی انجمن عکاسان مطبوعاتی به بحث مالتی مدیا و تولید ویدئوهای خبری توسط عکاسان اشاره نمود و توضیح داد: با توجه به این که رسانه ها به تولید و انتشار ویدئوهای خبری تمایل پیدا کردند، در تعرفه امسال کوشیدیم قیمت پایه برای این کار در نظر بگیریم. برای این منظور نظرسنجی همه جانبه صورت گرفت و باتوجه به هزینه های تجهیزات و مقدار کاری که صرف می شود، تعرفه ویدئوهای خبری را نیز در نظر گرفتیم.
وی با اعلان اینکه افزایش قیمت ارز مستقیماً روی گرانی تجهیزات عکاسان تأثیر دارد، تصریح کرد: این تعرفه بعنوان تعرفه پایه با قیمت های حداقل منتشر می شود و بعنوان یک مرجع در اختیار عکاسان قرار می گیرد. این مبالغ کاملاً کارشناسی شده و از دل رسانه ها و باتوجه به شرایط جامعه تعیین شده است.
نریمانی در آخر اظهار داشت: امیدواریم رسانه ها به کمک انجمن عکاسان مطبوعاتی بیایند و این تعرفه را در رسانه ها به کار گیرند و تلاش نماییم این تعرفه جا بیفتد. تعرفه رسمی سال ۱۳۹۸ انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران سال قبل طی نامه ای رسمی به مدیران رسانه ها اعلام گردید و امسال نیز چنین نامه ای ارسال خواهد شد.
تعرفه رسمی سال ۱۳۹۹ انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران را اینجا بخوانید.


منبع:

1399/04/30
23:55:27
5.0 / 5
2478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است