رئیس فرهنگ و گردشگری قونیه مطرح كرد؛

دعوت از هنرمندان ایران جهت شركت در مراسم آیینی قونیه ۲۰۱۸

دعوت از هنرمندان ایران جهت شركت در مراسم آیینی قونیه ۲۰۱۸ كادو دونی: اداره فرهنگ و گردشگری قونیه در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران اعلام نمود كه از هنرمندان كشور برای حضور در مراسم آیینی قونیه ۲۰۱۸ دعوت می گردد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، عبدالستار یارار، رئیس اداره فرهنگ و گردشگری قونیه در غرفه آرامگاه مولانا كه در نمایشگاه بین المللی گردشگری برگزار شده و تا ششم بهمن هم دایر است اظهار داشت: مراسم مربوط به مولانا در سه بازه زمانی سه تا ۵ می (زمان ورود مولانا به قونیه) و ۲۲ تا ۳۰ سپتامبر(تولد حضرت مولانا) برگزار می گردد و در این مراسم معمولا هنرمندان ایرانی مانند علیرضا قربانی، كلهر، شجریان، ناظری هم برای حضور در فستیوال موسیقی حضور پیدا می كنند. سومین و مهمترین مراسم مربوط به مولانا از ۷ تا ۱۷ دسامبر به نام شب عروس و یا عرس برگزار می گردد این سه مراسم عمده فعالیت هایی است كه برای بزرگداشت مولانا اجرا می گردد.
وی اضافه كرد: هنوز حضور هنرمندان ایرانی در فستیوال موسیقی كه ۳۰ سپتامبر برگزار می شود، قطعی نشده است. ما می خواهیم از ناظری، شجریان یا سالار عقیلی و یا از همه آنها برای حضور در فستیوال موسیقی قونیه دعوت نماییم چون دوست داریم میزبان خوبی برای ایرانیان باشیم. همینطور هنرمندان كشورهای دیگر هم در این فستیوال حضور پیدا می كنند.

عبدالستار یارار ادامه داد: قونیه برای ایرانیان شهر خوبی است ما میزان حضور ایرانیان در قونیه را برپایه تعدا آنها ارزش گذاری نمی نماییم هر كسی كه بتواند به این مراسم بیاید را میزبانی خواهیم كرد. انسان های زیادی دوست دارند كه به این مراسم بروند و منتظرند كه شرایط كاری، مالی و خانوادگی به آنها این اجازه را بدهد.
وی اظهار داشت: برای سومین سال است كه در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران حضور داریم یك بار در سال ۲۰۰۶ یك بار دیگر در سال ۲۰۱۷ و امسال هم برای سومین بار غرفه مربوط به آرامگاه مولانا را دایر كرده ایم تا به معرفی این شهر و مراسمی كه در آن برگزار می گردد بپردازیم.

1396/11/06
18:05:48
5.0 / 5
6126
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است