چرا از تفحص محل دفن شهید خودداری می كنند؟!

اظهارات نادر طالب زاده درباره احمد متوسلیان در تلویزیون

اظهارات نادر طالب زاده درباره احمد متوسلیان در تلویزیون به گزارش كادو دونی نادر طالب زاده با حضور در برنامه تلویزیونی «سلام بامداد بخیر» به ابهامات درمورد سرنوشت حاج احمد متوسلیان از منظر خود پاسخ داد.


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، نادر طالب زاده ـ مستندساز، پژوهشگر و مجری تلویزیون ـ با حضور در برنامه «سلام بامداد بخیر» شبکه سوم سیما درباره ادعاهای مطرح شده درباره شهادت احمد متوسلیان و یادداشت احسان محمد حسنی ـ مسئول سازمان هنری رسانه ای اوج ـ در مورد مطالبه وضعیت حاج احمد متوسلیان، اظهار داشت: مطلب احسان محمد حسنی درمورد حاج احمد متوسلیان کاملا درست و دقیق است؛ چون که این اتفاق افتاده است و شواهدی هم ناظر بر این اتفاق موجود است. سوال من این است که چرا هر زمان که حرفی از تفحص و بررسی در مکانی که شاهدان و کارشناسان، مدعی دفن احمد متوسلیان در آن هستند، افرادی در داخل کشور مانع این اتفاق می شوند.
وی ادامه داد: بعضی از شاهدان عینی و موثق که به ایران هم دعوت شدند و به گواهشان هم سلولی حاج احمد بودند و حتی در صدا و سیما حضور پیدا کردند و تلویزیون هم صحبت هایشان را پخش کرد، چرا ادعایشان توسط مقامات پیگیری نمی گردد. ترجیح ما بر این است که حاج احمد متوسلیان زنده باشد ولی حرف ما این است شما چرا یک سند از زنده بودن ایشان نشان نمی دهید.
نادر طالب زاده در واکنش به بخشی از یادداشت احسان محمد حسنی در مورد اینکه برخی به دنبال «زنده نمایی» احمد متوسلیان هستند اظهار نمود: متوجه موانع تفحص حاج احمد نمی شویم چون در شرایط امروز واقعا با عنایت به تشخیص محل دفن پیگیری این مورد کار دشواری نیست ولی هر بار در حالیکه لبنانی ها همکاری می کنند ولی با مخالفت مسئولین ایرانی روبرو می شود. شاید مصلحت و دیپلماسی می خواهد همچنان در این وهم بمانند که احمد متوسلیان در لبنان زنده است و حتما خیراتی برای بعضی از گروه ها و تشکل ها دارد.
وی افزود: بارها از پرفسور ایوبی بعنوان شاهد شهادت احمد متوسلیان دعوت به گفتگو کرده اند ولی هر بار بعد از حضور ایشان، ساعت ها پشت در بسته سفارت خانه منتظرش گذاشته اند و امکان ملاقات را نداده اند. شبکه المنار هم مصاحبه ای مفصل با ایشان کرده اند که مجوز پخش مصاحبه را هم در صداوسیما نداده اند. باید تکلیف دیپلمات های ما مشخص شود و مردم حق دارند از سرنوشت شهیدشان آگاه شوند.
طالب زاده در بخش دیگری از اظهاراتش اظهار داشت: دو شاهد ناظر ماجرا هستند که یکی عیسی ایوبی استاد علوم سیاسی در دانشگاه سوربن فرانسه از هم سلولی های احمد متوسلیان است که در لبنان اسیر بود و از نزدیک از وضعیت حاج احمد با جزئیات کامل با خبر بود و دیگری پیرمردی که الان هم زنده هست که شاهد محل دقیق دفن احمد متوسلیان و همرزمانش در لبنان بود.
وی اظهار نمود: بنده هم عیسی شریفی را به تهران دعوت کردم و در مراسمی که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار گردید بعنوان سخنران همراه خود بردم اما نکته جالبی که در آنجا صورت گرفت این بود که آقای شریفی نحوه شهادت و تیرباران احمد متوسلیان را روایت می کرد و مترجم آن مراسم حرف ها را کاملا برعکس ترجمه می کرد و نکات دیگری را می گفت.
این مستندساز در انتها تصریح کرد: حزب الله لبنان برای تحقیق و تفحص در این خصوص کاری نمی کند تا کمیته پیگیری چهار دیپلمات ربوده شده در ایران مجوز پیگیری دهند و به شدت تابع مسئولان ایرانی در این خصوص هستند. ما هم امیدواریم هر چه زودتر سرنوشت این چهار دیپلمات عزیزمان مشخص شود.1399/04/14
16:52:30
5.0 / 5
2769
تگهای خبر: اهدا , رسانه , عكس , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است