معرفی ۶ كشور و ۸ شهر برای سفر ایمن

معرفی ۶ كشور و ۸ شهر برای سفر ایمن كادو دونی: شورای جهانی سفر و گردشگری به شش كشور و هشت شهر «تمبر ایمنی و بهداشت» داد. این تمبر به مسافران امكان می دهد تا دولت ها و مشاغل گردشگری را كه به دنبال انتشار ویروس كرونا، استانداردهای جهانی بهداشت را رعایت كرده اند، بشناسند و «سفر ایمن» را تجربه كنند.


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، کشورهای عربستان، ترکیه، اسلوونی، بلغارستان، پرتغال و موریتانی و شهرهای سویا، مادرید، بارسلون (اسپانیا)، مکزیو، کنکون، یوکاتان، باخا کالیفرنیا (مکزیک) و اونتاریو (کانادا) اولین مقاصدی هستند که با اجرای استانداردها و پروتکل های جهانی بهداشت، «تمبر ایمنی و بهداشت» را از شورای جهانی سفر و گردشگری دریافت و برای پذیرش مسافر و توریست اعلام آمادگی کرده اند.
این تمبر پروژه جدید سازمان جهانی سفر و گردشگریست که با همه گیری ویروس کرونا به اجرا گذاشته شده است. تمبر ایمنی و بهداشت با طراحی خاص به مسافران امکان می دهد دولت ها و مشاغل گردشگری را که پروتکل های استاندارد جهانی بهداشت را اجرا می کنند، بشناسند و بتوانند «سفرهای ایمن» را تجربه کنند. تمبر جهانی ایمنی برای کمک به بازسازی اعتماد مسافران و سرعت بخشیدن به بهبود جریان سفر و صنعت گردشگری در سراسر جهان طراحی شده و سازمان جهانی جهانگردی هم آنرا تایید و از این پروژه حمایت کرده است.
شورای جهانی سفر و گردشگری اعلام نموده است که مشاغل واجد شرایط همچون هتل ها، رستوران ها، خطوط هوایی و کروزها، اپراتورهای تور، مراکز خرید، حمل و نقل و فرودگاه ها می توانند بعد از اجرای پروتکل های ایمنی و بهداشت که این سازمان تهیه کرده است، این تمبر را دریافت نمایند.
گلوریا گوارا، رئیس و مدیرعامل WTTC (شورای جهانی سفر و گردشگری) می گوید: ما از بحران های گذشته آموخته ایم که پروتکل های استاندارد جهانی و سازگاری اعتماد به نفس مسافر را فراهم می آورد. تمبر جهانی ایمنی برای کمک به بازسازی اعتماد مصرف کننده در سراسر جهان طراحی شده است.

وی اضافه می کند: ما از این که عربستان سعودی بعنوان رئیس گروه گردشگری G۲۰، کنکون، پرتغال (یکی از سریع ترین کشورهای در حال رشد در اروپا)، بارسلونا و شهرهای دیگر برای پذیرش پروتکل های بخش خصوصی سفر و جهانگردی و دریافت نخستین تمبر جهانی ایمنی و بهداشت اعلام آمادگی کرده اند، خوشحالیم. سویل (سویا) نیز همچون نخستین مقصدهایی است که علاوه بر پشتیبانی از تمبر، پروتکل های استاندارد جهانی را برای بهبودی سریع تر اجرا می کند.

رئیس شورای جهانی سفر و گردشگری اظهار می کند: حالا مسافران می توانند مقاصد مختلف جهان را که مجموعه جدیدی از پروتکل های جهانی را اتخاذ نموده اند، تشویق کنند تا هر چه بیشتر شرایط لازم برای اجرای طرح «سفر ایمن» را فراهم آورند. این امر به بخش سفر و جهانگردی کمک می نماید تا باردیگر تجارت و با نگاهی هماهنگ حرکت نماید.

او ادامه می دهد: برای نخستین بار بخش خصوصی جهانی در مورد پروتکل های سفرهای ایمن اجماع کرده است که موجب ثبات خواهد شد و اعتماد به نفس مورد نیاز را برای شروع باردیگر صنعت گردشگری بازیابی می کند.

زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی که از پروژه سفر ایمن و تمبر جهانی ایمنی و بهداشت حمایت کرده است، می گوید: ما از تمبر جهانی ایمنی WTTC و پروتکل های سفرهای ایمن و کمک آن به بازگرداندن اعتماد مسافران استقبال می نماییم. این کارها برای بازسازی اعتماد مهم می باشد. همکاری بخش دولتی و خصوصی در اینجا مهمست و ما خوشحالیم که با WTTC در زمینه بهبود COVID-۱۹ همکاری می نماییم. ما در هدف مشترک بازگشت گردشگری متحد هستیم تا مزایایی را که فراتر از بخش است به دست آورد. اعتماد و جهانگردی موجب افزایش تقاضای مصرف کننده، سرمایه گذاری و ایجاد شغل می شود و از این طریق فرصت هایی را برای همگان به وجود می آورد.
احمد الخطیب، وزیر جهانگردی عربستان سعودی نیز درباره مشارکت در این طرح، می گوید: پروتکل های جهانی ایمن سفر WTTC با کمک به تامین ثبات و اطمینان خاطر برای مسافران، گامی اساسی در این راه برای بهبود است.
عربستان درحالی به این برنامه پیوسته و با دریافت تمبر جهانی ایمنی و بهداشت بعنوان یکی از مقاصد امن برای سفر معرفی شده که این کشور درباره برگزاری مراسم حج مردد است و تکلیف این مراسم مذهبی و فریضه مسلمانان را هنوز روشن نکرده است. این کشور پیش از گسترش ویروس کرونا، اهداف جاه طلبانه ای برای توسعه حوزه گردشگری مذهبی در نظر گرفته بود. مقام های این کشور قصد داشتند شمار زوار و مسافران خارجی در عربستان را تا آخر سال ۲۰۲۰ به ۱۵ میلیون نفر بالا برند که با شیوع ویروس کرونا این روند متوقف گردید.
ماریان مورو، مدیر کل گردشگری بارسلونا، یکی دیگر از مقاصدی که در همکاری با شورای جهانی سفر با اجرای پروتکل های جهانی بهداشت و دریافت تمبر ایمنی و بهداشت در معرفی خود بعنوان مقصدی امن سفر اهتمام دارد، می گوید: هم اکنون اولویت بارسلونا متمرکز بر اتخاذ تدابیر امنیتی و پروتکل های مناسب می باشد تا بازدیدکنندگان بوسیله ایجاد پروژه شهر ایمن BCN و سایر ابزارهای نوآورانه در امان باشند.
او می افزاد: بخش های دولتی و خصوصی با هم همکاری می کنند تا در بارسلونا، امنیت و اطمینان را به صنعت گردشگری و مسافران بازگردانند. ما در حال بازگشت باردیگر تقاضاها و ابراز علاقه زیاد گردشگر ها برای سفر به شهر مدیترانه ای خود هستیم. بدین سبب برای تقویت این اعتماد، اجرای پروتکل های جهانی طراحی شده توسط WTTC را ضروری می دانیم، این امر به شما امکان می دهد صنعت سفر و جهانگردی با همان دستورالعمل های جهانی بهداشت و ایمنی که به محافظت از مسافران در سفرهای خود کمک می نماید، همسو شود.
کارلوس جوآکان، فرماندار کوینتانا رو در مکزیک می گوید: کنکون و کارائیب مکزیک اقدامات ایمنی جدیدی را برای مسافران اعمال کرده که WTTC بوسیله تمبر سفرهای ایمن به رسمیت شناخته و تصویب کرده است.
ریتا مارکز، وزیر امور خارجه پرتغال هم اظهار می کند: پرتغال متعهد شده است تا به گردشگران اطمینان دهد آنها همیشه بهترین تجربه را در این کشور خواهند داشت. این تمبر همراه با برنامه «پاک و ایمن» پرتغال، یک قدم دیگر در اطمینان بخشی به همه افرادی است که به آنها اهمیت می دهیم. مقصد ما بر روی بازیابی متمرکز شده است و اعتماد در هسته اصلی تجارت ما قرار دارد.
آنتونیو جیمنز، مدیر کنگره و جهانگردی سویا (سویل) در اسپانیا نیز می گوید: سویا ابتکار طرحِ «سفر ایمن» شورای جهانی سفر و جهانگردی را که بعنوان یک سری از پروتکل های جهانی با هدف شروع باردیگر سفر و جهانگردی به این بخش عرضه کرده است، پشتیبانی و تحسین می کند که بی گمان اعتماد به نفس مسافران را برمی گرداند و با اهمیت تر از همه، سفر را باردیگر ایمن می کند.
شورای جهانی سفر مجموعه اقداماتی را با عنوان پروتکل های «سفر ایمن» برای بازسازی اعتماد مسافران و ترمیم صنعت گردشگری تهیه کرده است که بر این اساس مقاصد رویکردهای جدید بهداشتی و ایمنی را باتوجه به کووید ۱۹ اتخاذ می کنند. شورای جهانی سفر و گردشگری گفته که انتظارات مسافران و آخرین یافته های پزشکی را در این دستورالعمل ها لحاظ کرده، در عین حال که دستورهای سازمان جهانی بهداشت (WHO) و مرکز کنترل پیش گیری از بیماری ها (CDC) را تعقیب می کند.1399/03/31
15:12:42
5.0 / 5
2635
تگهای خبر: استاندارد , اهدا , خرید , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است