توسط انتشارات چترنگ؛

یك مجموعه داستان جنایی از ادبیات ژاپن چاپ شد

یك مجموعه داستان جنایی از ادبیات ژاپن چاپ شد به گزارش كادو دونی مجموعه داستان جنایات مرموز دكتر مِرا نوشته ادو گاوا رانپو با ترجمه محمود گودرزی توسط انتشارات چترنگ منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، مجموعه داستان «جنایات مرموز دکتر مِرا» نوشته ادو گاوا رانپو اخیرا با ترجمه محمود گودرزی توسط انتشارات چترنگ منتشر و راهی بازار نشر شده است.
داستان های این کتاب، رازآلود و معمایی هستند و مثل دیگر نوشته های ادو گاوا رانپو، عجیب اند. عناصر وحشت زا، تشویش و تزریق تردید به قصه در دنیاهایی ماورایی همچون خصوصیت داستان های این نویسنده هستند. معما و کشف آن در کنار پیچیدگی های ذهن انسان محوری ترین عنصر سازنده داستان های رانپو است که خویش را در داستان های این کتاب هم نشان داده است.
این کتاب ۶ داستان کوتاه پلیسی و جنایی را در بر می گیرد که عناوین شان به ترتیب عبارت است از: مسافری با تصویر پارچه ای، جهنم آینه ها، تست روان شناسی، آمدن اُسئی، جنایات مرموز دکتر مِرا، کوتوله رقصان.
ادو گاوا رانپو نویسنده مشهور ژاپنی متولد سال ۱۸۹۴ و درگذشته به سال ۱۹۶۵ است. این نویسنده کارآگاه مخلوق و محبوبی به نام آکچی کوگورو داشته که در یکی از داستان های کتاب «جنایات مرموز دکتر مرا» حضور دارد.
پدیده های علمی و اتفاقات واقعی هم همچون امکاناتی هستند که رانپو برای نوشته ۶ داستان این کتاب از آنها بهره برده است.
در قسمتی از داستان «تست روان شناسی» از این کتاب می خوانیم:
فوکیا زمانی که پیاده از اداره پلیس به خانه برمی گشت، باز هم در سکوت از روش استادانه ای که برای اجرای جنایتش به کار برده بود، اظهار شادمانی کرد. همان گونه که نخودی می خندید پیش خود می اظهار داشت: «یک مورد ساده از نبوغ محض. مضحکه کردن پلیس. تصور کن! دزدی که اموال مسروقه را تحویل می دهد! در چنین شرایطی چطور امکان دارد کسی به من ظنین شود؟ خب، حتی بودای بزرگ هم نمی تواند حقیقت را حدس بزند!»
روز بعد، فوکیا وقتی از خوابی عمیق و خوش بیدار شد، نگاهی به روزنامه بامداد انداخت که خدمتکار پانسیون کنار تختش گذاشته بود. همان گونه که جلوی خمیازه اش را می گرفت، به صفحه حوادث نگاه کرد. ناگهان نگاهش افتاد به نوشته کوتاهی که سبب شد چشم هایش از حدقه بیرون بزند. قسمت اول گزارش کشف جسد پیرزن بود. این برای فوکیا نه حیرت انگیز بود و نه هراس انگیز. اما گزارش در ادامه فاش می کرد که دوستش سایتو بعنوان مظنون اصلی بازداشت شده است، چون مبلغی هنگفت نزد او یافته بودند.
فوکیا فکر کرد که این مورد هم جای نگرانی ندارد. برعکس، روال فعلی کارها بدون شک برای امنیت خودش مفید بود. اما او که یکی از نزدیک ترین دوستان سایتو بود می دانست که مجبور است به اداره پلیس برود و احوالش را جویا شود.
این کتاب با ۱۴۴ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۲۳ هزار تومان انتشار یافته است.

1399/03/29
12:19:27
5.0 / 5
2404
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , تصویر , تولد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است