دستور رئیس بنیاد شهید برای شناسایی خانواده شهید افغانستانی

دستور رئیس بنیاد شهید برای شناسایی خانواده شهید افغانستانی كادو دونی: رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: در امتداد شناسایی و تحت پوشش قرار دادن خانواده این شهید افغانستانی، همكاریهای لازم با سازمان ها و نهادهای مرتبط صورت خواهد گرفت.


به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، هفتمین جلسه شورای معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز به ریاست سعید اوحدی اجرا شد. وی در این نشست ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران جایگاه و نهاد مقدسی است که توفیق خدمت در آن برای ما فراهم گشته است و برای موفقیت در راه خدمت در این نهاد از ارواح طیبه شهدای گران قدر و امام شهدا مدد می جوییم. معاون رئیس جمهور اضافه کرد: بنده در ستاد آزادگان و سازمان حج و زیارت سابقه همکاری با حوزه نمایندگی ولی فقیه و استفاده از تجربیات مفید این دو ظرفیت را دارم. جایگاه حجت الاسلام والمسلمین شهیدی جایگاه شرعی است و نظر ایشان باتوجه به این جایگاه در تصمیم گیری های بنیاد شهید و امور ایثارگران نظری صائب است و حضور ایشان بی گمان سبب آرامش و اقتدار در بنیاد شهید و امور ایثارگران است. اوحدی با اشاره به پیدا شدن پیکر یکی از شهدای افغانستانی دفاع مقدس اظهار داشت: این شهید بزرگوار جمعی لشکر پنج نصر خراسان بوده که پیکر وی اخیراً در منطقه فکه شناسایی شده است. معاونت تعاون و امور اجتماعی و اداره کل امور بین الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در امتداد شناسایی و تحت پوشش قرار دادن خانواده این شهید بایستی با سازمان ها و نهادهای مرتبط همکاریهای لازم را انجام دهند. ساختار بنیاد باید بطور کامل در اختیار وظایف قرار گیرد رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباب عدم نیاز به تغییر ساختار اجرایی در انجام ماموریت های بنیاد اظهار داشت: خوشبختانه ساختار بنیاد شهید و امور ایثارگران تکمیل است و نیازی به تغییر نیست، اما باید این ساختار بطور کامل در اختیار وظایف قرار گیرد و در مدت خدمت باید نگاه ما به خدمات و ماموریت ها بلندمدت باشد. اوحدی اضافه کرد: به جرأت می توان گفت هیچ مجموعه ای در کشور با این میزان از ظرفیت وجود ندارد و باید باتوجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، مقدس ترین نهاد کشور مجموعه ای مطالبه گر باشد. رهبر معظم انقلاب راه برون رفت از تمام مشکلات کشور را فرهنگ ایثار و شهادت می دانند و این اصل در راه کارهای ما باید مدنظر باشد. در همین ارتباط دکتر روحانی رئیس جمهوری محترم نیز بر ضرورت افزایش شتاب در خدمات رسانی به ایثارگران تاکید و موفقیت و قدرت کشورمان را به برکت فداکاری ها و کوشش های خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان دانسته اند. وی جامعه معظم ایثارگر را متعلق به تمام مردم و کشور دانست و اضافه کرد: فرزندان شهدا و ایثارگران امروز وارد عرصه خدمت شده اند و باید از ظرفیت های این عزیزان به خوبی بهره گرفت. خوشبختانه حضور این عزیزان در همه عرصه ها پررنگ است و بعنوان مثال تعداد زیادی از فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران در دوره فعلی مجلس شورای اسلامی حضور دارند.

تأکید بر استفاده از ظرفیت همه دستگاه های کشور معاون رئیس جمهور بر ضرورت افزایش تعامل با دستگاه های مختلف تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از دستگاه هایی که باید به خوبی از تمام ظرفیت های آن بهره برد صداوسیمای جمهوری اسلامی است و باید با بهره گیری از این رسانه در راه ترویج و توسعه بیش ازپیش فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم. همین طور لازم است از ظرفیت مجلس شورای اسلامی و تشکل های شاهد و ایثارگر بعنوان فرصت استفاده گردد. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران لازمه رفتار و مدیریت در بنیاد شهید و امور ایثارگران را داشتن روحیه جهادی و انقلابی دانست و اظهار داشت: باید این کلام امام علی (ع) را سرلوحه امور خود قرار دهیم که فرمودند: «برای دنیایت چنان باش که گویی جاویدان خواهی ماند و برای آخرتت چنان باش که گویی فردا می میری». ما آمده ایم که خدمت گزار ایثارگران باشیم و در همین راستا از هفته آینده سفرهای استانی خودرا جهت بررسی شرایط و وضعیت آغاز می نماییم. دسترسی جامعه ایثارگری به ما باید آسان باشد. اوحدی افزود: اخلاق مداری، روحیه خدمت و انضباط مالی از اصول مهمی است که باید همیشه مدنظر همه کارکنان باشد. به خصوص در زمینه انضباط مالی باید بسیار با دقت رفتار شود برای اینکه اموال و املاک بنیاد بعنوان امانت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در دست بنیاد شهید و امور ایثارگران است. حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این نشست ضمن خیر مقدم به اوحدی اظهار داشت: حضور ایشان که خود از جامعه معزز ایثارگری هستند در بنیاد شهید و امور ایثارگران موجب خوشی و شادی است. مطمئناً همه در خدمت ایشان و خانواده شهدا خواهیم بود و هدف اصلی رشد بنیاد و رفع مشکلات جامعه ایثارگران است. بنده نیز در این راه بعنوان طلبه ای کوچک در کنار شما عزیزان هستم. در ادامه برخی از معاونان و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران به ارائه گزارش از کارهای مربوط به حوزه تخصصی خود پرداختند.
در آخر نیز علی گرجی زاده بعنوان مشاور حقوقی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمد باقری بعنوان مشاور عالی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی و حکم خودرا دریافت نمودند. علی گرجی زاده فرمانده سپاه انصار حفاظت از فرودگاه و از آزادگان دفاع مقدس است که سابقه فعالیت بعنوان معاون حقوقی سپاه پاسداران را داراست.
همین طور محمد باقری نیز از خانواده معزز شهدا و عضو جامعه حسابداران رسمی کشور و دارای ۴۰ سال سابقه کار مالی و حسابرسی و همکار حوزه مالی وزارت کشور هستند.


منبع:

1399/03/28
11:53:10
5.0 / 5
2634
تگهای خبر: آرامش , تخصص , خدمات , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است