سرگذشت فلسفه غرب منتشر گردید

سرگذشت فلسفه غرب منتشر گردید كادو دونی: اخیرا كتاب سرگذشت فلسفه غرب به روایت آلن دوباتن و با ترجمه ی میثم محمد امینی و به همت نشركرگدن منتشرشده است.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، هرکسی که مختصر آشنایی با فلسفه و تاریخ فلسفه داشته باشد، اسامی بزرگی از میان فیلسوفان و اندیشه های آنها به گوشش خورده است. شاید با وجود جذابیتی که این نام ها و اندیشه ها برایش داشته است، گاهی حس کرده نمی تواند راهی به فهم آنها بیابد. شاید بارها از خود پرسیده مگر می شود از پس دشواریِ این اندیشه ها، راهی به فهم آنها برد؟ شاید می خواسته بداند از قِبَل اندیشه های متفکرانی چون افلاطون، ارسطو، هیوم، کانت هگل، نیچه و … چگونه می تواند پاسخی برای پرسش های بنیادین خود بیابد؟ شاید بارها به دنبال یافتن کاربرد این اندیشه ها جهت زندگی امروز خود برآمده است؛ و چه بسا بارها نیز از یافتن پاسخی روشن، همه فهم و امروزین برای پرسش های معاصر خود مایوس شده است.
آلن دوباتن و همکارانش در سایت «مدرسه زندگی» به خوبی متوجه شده اند که برای یافتن پاسخ چنین پرسش هایی از دل تاریخ فلسفه ناگزیر از گزینش اند؛ گزینش بعنوان بخشی گریزناپذیر از زیستن در جهانی مملو از اطلاعات. گزینشی که بتواند بگوید کدام اندیشه های فلسفی می توانند در حل اساسی ترین مشکلات اینجا و الان یاریگر انسان معاصر باشند؛ چونکه از نگاه آنها در مدرسه ی زندگی، متفکر بزرگ کسی است که اندیشه هایش برای مفید واقع شدن در زندگی امروز، بیشترین اقبال را دارد.
آن ها در این کتاب برخی اندیشه های مهمِ برخی از متفکران تاریخ فلسفه را بازیابی کرده اند و تلاششان این بوده که این اندیشه ها را به زبانی ساده و جذاب به شمار بیشتری از افراد معرفی کنند و جنبه هایی کاربردی تر از فلسفه و تفکر فلسفی را که با دغدغه های شخصیِ انسان معاصر پیوند دارد، در اختیار مخاطب قرار دهند.
آن ها در باب این تلاش می گویند: «ما تاریخ را کاویده ایم تا اندیشه هایی را که خیال می نماییم بیشترین ارتباط را با زمان حاضر دارند به شما عرضه نماییم. اگر در روزها و سال های آینده ببینید در رویارویی با تنگناها و رنج های گوناگون زندگیِ روزمره به سراغ این اندیشمندان می روید، پس ما در کارمان موفق شده ایم.»
نشست مجازی نقد و بررسی کتاب «سرگذشت فلسفه غرب» با حضور یاسر پوراسماعیل، بابک عباسی و میثم محمد امینی در روز سه شنبه ۲۷ خرداد ساعت ۱۶ انجام می شود.
این نشست به صورت مجازی برگزار می گردد و علاقه مندان می توانند این جلسه را از اینستاگرام این مرکز به آدرس Instagram/bookcityculturalcenter به صورت زنده پیگیری کنند.


منبع:

1399/03/23
19:40:14
5.0 / 5
2402
تگهای خبر: رمان , سایت , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است