گزارش كادو دونی

شركت در اولین جشنواره ملی شعر دانشجویی تا آخر خرداد تمدید گردید

شركت در اولین جشنواره ملی شعر دانشجویی تا آخر خرداد تمدید گردید به گزارش كادو دونی دانشجویان دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی كشور تا آخر خردادماه جاری فرصت دارند كه در اولین جشنواره ملی شعر دانشجویی شركت نمایند.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، این جشنواره که در اولین دوره خود، در چارچوب های «کلاسیک، نیمایی، سپید و آزاد، ترانه، طنز و شعر ترجمه» برگزار می شود، از کلیه دانشجویان مقطع های مختلف تحصیلی دعوت کرده است که در بخش رقابتی این جشنواره ملی شرکت و برای به دست آوردن تندیس «رودکی» رقابت کنند.
علاقه مندان برای ثبت نام و شرکت در جشنواره که کلیه مراحل آن به صورت الکترونیکی انجام می شود، به این سامانه های اینترنتی می توانند رجوع کنند: http: //eventta.ir و http: //sheredaneshjoei.ir
تنها شرط های شرکت در این جشنواره سالیانه که با دبیری علمی علیرضا بهرامی و دبیری اجرایی فرزین پورمحبی، به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و با مشارکت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور برگزار می شود، دانشجو بودن صاحب آثار و هم حایز رتبه نبودن آثار ارسالی در دیگر جشنواره ها اعلام شده است.
هر شرکت کننده در هر یک از قالب ها، حداکثر با ۳ اثر و جمعا حداکثر با ۱۸ اثر در این جشنواره می تواند شرکت نماید.
نقیضه نویسی ادبیات کهن، شعرخوانی معاصر، خوانش متون ادبی کهن و نقد و معرفی مجموعه اشعار از دیگر بخش های جنبی جشنواره است که شرکت کنندگان برای به دست آوردن حداکثر امتیاز، در این بخش ها هم می توانند شرکت نمایند و اثر بفرستند.
محفل های شعری اولین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی از روز ملی شعر و ادب سال ۱۳۹۸ در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه زنجان، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه گرگان و دانشگاه الزهرا (س) برگزار گردید. در این رویدادها، علاوه بر برگزاری نشست های تخصصی و شعرخوانی دانشجویان و استادان دانشگاه، تجلیل و اهدای تندیس «رودکی» به محمدرضا شفیعی کدکنی، ساعد باقری، محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی و ناصر فیض، از دیگر بخش های رویدادهای شاعرانه جشنواره ملی «شعر دانشجویی» بود که هر کدام زیر یک شاخه شعری برگزار شدند.
دانشگاه های استان های خراسان رضوی، اصفهان و گیلان مقاصد بعدی کاروان جشنواره شعر دانشجویی در اسفند و فروردین گذشته بودند که به علت شیوع کرونا، این محفل های شاعرانه لغو شدند. همینطور برگزاری اردوی بزرگ برگزیدگان جشنواره هم قرار بود در تابستان پیش رو برگزار گردد که به همین دلیل، برگزاری آن در دور نخست، به شکل مجازی و با رویکرد آموزش فرایندمدار پیشبینی شده است.
آیین پایانی اولین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی هم روز دهم تیرماه آتی به صورت مجازی برگزار خواهد.


منبع:

1399/03/17
14:02:49
5.0 / 5
2435
تگهای خبر: آموزش , ادبیات , اهدا , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است