كتاب گنج سلطان منتشر شد

ماهیت و محور اصلی مجموعه گنجعلی خان تجاری و اقتصادی

ماهیت و محور اصلی مجموعه گنجعلی خان تجاری و اقتصادی به گزارش كادو دونی كتاب گنج سلطان با مبحث بررسی مجموعه گنجعلی خان كرمان و آثار استاد سلطان محمد معمار یزدی منتشر گردید.به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، مجموعه مقالات همایش «کنکاشی در آثار و احوال معماران ایران زمین»، آثار استاد سلطان محمد معمار یزدی، در کتابی با نام گنج سلطان به کوشش مهدی مکی نژاد توسط مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، منتشر گردید.
در مقدمه‌ی کتاب آمده است: ماهیت و محور اصلی مجموعه گنجعلی خان، تجاری و اقتصادی بوده و به این علت که کرمان در راه جاده تجارت با هند و چین قرار داشته، این مجموعه مورد حمایت کامل گنجعلی خان، حاکم کرمان، بوده است. آنچه در مجموعه گنجعلی خان خودنمایی می کند، امضای طراح و معمار آن است. تابحال در هیچ بنایی این تعداد امضا با این مضمون دیده نشده و از این نظر نحوه و نوع جایگزینی امضاها، منحصربه فرد است و در نوع خود جای بحث از منظر اعتبار و عیار معمار دارد.
فرهنگستان هنر به منظور شناخت معماران ایران زمین، در چارچوب برنامه ای علمی و پژوهشی، در سال ۱۳۹۷ همایشی یک روزه در تهران برگزار کرد. حاصل این همایش، یک نمایشگاه و چندین سخنرانی بود که مجموعه مقالات عرضه شده در این همایش، در چارچوب کتابی با عنوان گنج سلطان به چاپ رسیده است.
کتاب گنج سلطان را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر به صورت رنگی، در شمارگان هزار نسخه و در ۲۶۲ صفحه و با بهای ۸۰ هزار تومان، منتشر نموده است. علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۰، کتابفروشی فرهنگستان هنر، رجوع کنند.

1399/03/15
23:18:58
5.0 / 5
2313
تگهای خبر: رمان , فرهنگ , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است