از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد؛

تصویب واردات ۱۱۴ میلیون دلار كاغذ

تصویب واردات ۱۱۴ میلیون دلار كاغذ كادو دونی: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از شروع سال جاری تا نیمه اردیبهشت ماه، با واردات بیش از 114 میلیون دلار كاغذ موافقت نمود.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، کارگروه کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تازه ترین گزارش خود که امروز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه منتشر نموده است، از بررسی و تصویب ۲۲۹ پرونده برای واردات کاغذ از شروع سال جاری آگاهی داد.
بر اساس این گزارش واردات بیش از ۱۲۱ هزار تن کاغذ با ارزش بیش از ۱۱۴ میلیون دلار در این پرونده ها درخواست و تصویب شده است.
از این میزان مصوب، نزدیک به ۸۵۰۰ تن کاغذ بالک، نزدیک به ۵۶ هزار تن کاغذ چاپ و تحریر، ۶۷۵ تن کاغذ چاپ و تحریر رول، بیش از ۵۶ هزار تن کاغذ روزنامه و ۴۴۹ تن کاغذ LWC هستند. این مساله نشان میدهد که میزان واردات کاغذ کتاب و تحریر بر سایر انواع کاغذهای وارداتی اولویت داشته است.
با این همه از این مقدار مصوب تابحال تنها کمی بیش از ۴۷ هزار تن کاغذ با ارزش تقریبی کمی بیش از ۴۲ میلیون دلار از گمرک ترخیص شده است و آماده استفاده توسط مصرف کنندگان است.
همچنین جداول انتشار یافته از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان میدهد که حجم بالایی از کاغذ فرهنگی مصوب که هنوز برای واردات و ترخیص آنها تعیین تکلیف نشده است، کاغذ روزنامه است که تداوم این وضعیت می تواند بحرانی مشابه وضعیت سال قبل و افزایش قیمت این محصول را برای آنها به بار بیاورد.
جدول وضعیت تقاضاها واردات کاغذ تصویب شده را اینجا ببینید.

1399/02/18
13:18:25
5.0 / 5
2594
تگهای خبر: انتشار , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است