رییس پژوهشكده مردم شناسی خبر داد:

آخر طرح تاریخ شفاهی موزه مردم شناسی

آخر طرح تاریخ شفاهی موزه مردم شناسی به گزارش كادو دونی طرح تاریخ شفاهی موزه مردم شناسی كه با عنایت به اولویت های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیازهای كاربردی كشور در توجه به فرهنگ بومی و اصیل مردم تهیه شد به پایان رسید.به گزارش كادو دونی به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن زاده رئیس پژوهشكده مردم شناسی با بیان این خبر اظهار داشت: طرح یاد شده با تلاش مینو سلیمی و مریم پهلوان شریف از اعضای پژوهشكده مردم شناسی به پایان رسیده و آماده انتشار است.
او اضافه كرد: این طرح مجموعه گفت و گوهایی را با اندیشمندان و صاحب نظران مختلف در مورد تاریخ موزه مردم شناسی در ایران، استراتژی طراحی آن، جایگاه و اهمیت موزه مردم شناسی ملی و مادر دربردارد.
حسن زاده خاطرنشان كرد: این طرح با عنایت به اولویت های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیازهای كاربردی كشور در توجه به فرهنگ بومی و اصیل مردم تعریف شده است.
حسن زاده ابراز امیدواری كرد: این اثر مهم با عنایت به فقدان منبع در حوزه موزه های مردم شناسی در كشور، از جانب پژوهشگاه با همكاری مراكز مرتبط منتشر شود.
مینو سلیمی پژوهشگر و مردم شناس هم در اینباره اظهار داشت: پژوهش حاضر حاصل گفتگو با اندیشمندان و افرادی است كه یكی از اصلی ترین درگیریهای روزمره زندگیشان موزه است.
او اضافه كرد: صاحب نظران این سلسله از گفت و گوها همه بر وجود و پایه گذاری موزه مردم شناسی بعنوان یك وظیفه ملی تاكید داشته و ایجاد آنرا امری می دانند كه در جهان امروز كه ظهور صورت های صنعتی با میرایی عناصر مهم و كهن زندگی بشر مقارن شده، با وجود تنوع فرهنگی چشم گیر ایران كه بر بستر وحدت و همبستگی جلوه گر می شود، باید روزی اتفاق بیافتد و از ایده ایجاد آن هیچگاه نباید چشم پوشید.

1399/01/30
22:23:18
5.0 / 5
3068
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است