موزه ملی ایران از كودكان و نوجوانان درخواست كرد؛

موزه را در خانه نقاشی كنید بعلاوه تیزر

موزه را در خانه نقاشی كنید بعلاوه تیزر كادو دونی: موزه ملی ایران از كودكان و نوجوانان درخواست نمود تا در تعطیلات نوروز 1399 كه با قرنطینه خانگی برای قطع زنجیره ی شیوع ویروس كرونا همزمان شد، در رویداد مسابقه نقاشی كودك و نوجوان با عنوان «موزه را در خانه نقاشی كنید» شركت نمایند.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، جبرییل نوكنده - مدیر كل موزه ملی ایران - درباره ی این فراخوان توضیح داد: از یك سو گروه ویژه ای از مخاطبان نوروزی موزه ملی ایران كودكان و نوجوانانی هستند كه هر سال در روزها از سراسر ایران برای بازدید و مشاهده به موزه ملی ایران بعنوان مجموعه ای غنی از فرهنگ و تمدن كشور می آیند و از طرف دیگر همزمان با شیوع بیماری كرونا در ایران و تعداد زیادی از كشورهای جهان، باید برای بازدید از موزه ها محدودیت هایی اعمال می شد، بدین سبب برای پایداری زنجیره ی ارتباطی در نوروز ۱۳۹۹ برنامه ریزی برای برگزاری مسابقه نقاشی از بین آثار پیشنهادی موزه انجام شد.
به قول وی، هدف از برگزاری این رویداد، آشنایی هرچه بیشتر كودكان و نوجونان با فرهنگ و هنر ایرانی و همین طور استفاده مفید از روزهای فراغت حضور در خانه بود.در فراخوان انتشار یافته توسط موزه ی ملی ایران امده است:
«موزه ملی ایران با مشاركت كمیته ملی موزه های ایران ( ایكوم) و ستاد گردشگری شهرداری تهران دعوت به همراهی در برگزاری مسابقه نقاشی ویژه كودكان و نوجوانان می كند. موضوع مسابقه «موزه را در خانه نقاشی كنیم» است كه برداشتی خلاقانه از بین ۱۵ اثر تاریخی، فرهنگی است كه به پیشنهاد موزه ملی ایران برگزیده شده اند. تصاویر منتخب در تارنمای موزه ملی ایران با پیوند http: //irannationalmuseum.ir/fa/ قابل رویت است.
كودكان و نوجوانان ۶ تا ۱۲ ساله از ۱۰ تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ می توانند تصویر اسكن نقاشی های خودرا با تكنیك آزاد بوسیله پست الكترونیك به آدرس irannationalmuseumkids@gmail.com با ذكر دقیق نام، مشخصات و شماره تماس ارسال نمایند. از هر شركت كننده در این فراخوان تنها یك اثر و در صورت تمایل كار گروهی كودكان و نوجوانان با مشاركت خانواده نیز پذیرفته می شود كه اعلام این نكته به هنگام ارسال اثرضروری است.
زمان داوری آثار، ابتدای اردیبهشت امسال و اعلام نتایج اواخر همین ماه مشخص شده است. همین طور به برگزیدگانِ حداقل ۲۰ اثر، جوایزی از طرف كـمیته ملی مـوزه هـای ایـران ( ایكوم) و ستاد گردشگری شهرداری تهران اهداء می شود و در آینده ی نزدیك نیز نمایشگاهی از بین آثار ارسالی نمایشگاهی در موزه ملی ایران برپا می شوند.»
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1399/01/10
23:06:37
5.0 / 5
3091
تگهای خبر: انتشار , اهدا , تصویر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است