تعویق اختتامیه معرفی شبكه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر

تعویق اختتامیه معرفی شبكه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر كادو دونی: مراسم پایانی معرفی شبكه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به تعویق افتاد.به گزارش كادو دونی به نقل از ستاد اطلاع رسانی شبكه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، مراسم پایانی این رویداد كه قرار بود اسفندماه برگزار شود، برای حفظ سلامت شهروندان و باتوجه به تاكید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اولویت سلامت جامعه در وضعیت كنونی منتفی شد.
بر اساس این گزارش زمان برگزاری مراسم پایانی این رویداد سال ۱۳۹۸ متعاقباً اعلام خواهد شد.
به گفته ابراهیم حیدری دبیر شهرهای خلاق و فرهنگ و هنر داوری مرحله اولیه این رویداد بهمن ماه انجام شده است.
در اولین دوره برنامه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، ۳۷۰ شهر مشاركت داشتند.
فراخوان این رویداد شهرهای نیمه تیرماه سال ۱۳۹۸ در ۹ حوزه فرهنگ و هنر منتشر گردید. مجموعاً ۲۴۰۰ ساعت كارگاه آموزشی برنامه ریزی فرهنگی برای ۱۲۰۰ نفر در سی و یك مركز استان كشور با حضور سه نماینده از هر شهر اجرا شد. با آموزش از شهرهای مختلف برای شناسایی ظرفیت های بومی و محلی و جلب مشاركت سازمان های همكار، در نهایت ۳۷۰ شهر مجموعه برنامه ها و طرح ها ایده هایشان در عرصه خلاقیت فرهنگی و هنری را به دبیرخانه مركزی ارسال كردند.
بر اساس فراخوان هر شهر در سه رشته مجاز به شركت در رقابت بود. گروه های نه گانه هنری برای بهره گیری حداكثری از ظرفیت های فرهنگی و هنری شهرها در رقابت شهرهای خلاق فرهنگ و هنر دیده شده است.
بخش های مختلف به این شرح است؛ ۱- هنرهای تجسمی شامل خوشنویسی، نقاشی، نگارگری، سفال و سرامیك، منبت كاری، نساجی، گرافیك، مسجمه سازی و گرافیك ۲- هنرهای نمایشی شامل تعزیه، تئاتر، نمایش خیابانی و میدانی، نمایش آئینی و سنتی، نمایش نامه و نمایش ۳- موسیقی، ۴- مد و لباس، ۵- صنایع سنتی، ۶- ادبیات، ۷- رسانه و مطبوعات و بازی های كامپیوتری، ۸- سینما و ۹- صنعت بسته بندی و چاپ
شبكه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با هدف برنامه ریزی برای توسعه پایدار، مشاركتی و مبتنی بر رویكرد آمایشی در شهرها و مناطق فرهنگی ایران، كشف، جذب، و پرورش فعالیت ها و پشتیبانی از پیشنهادهای نو، خلاقانه، اثربخش، و پایدار بومی، ساماندهی و بهره گیری از امكانات و ظرفیت های فرهنگی و هنری در سطح محلی و بومی مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی، تمركززدایی در امور فرهنگی و هنری و تقویت ظرفیت های مردمی در فرهنگ، تبادل تجربه ها و دانش بومی در بین شهرهای مختلف ایران و توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و كمك به بهبود كسب وكارهای فرهنگی هنری و صنایع خلاق توسط معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همكاری نهادها و دستگاه های مرتبط مثل كمیسیون ملی یونسكو و سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور به راه افتاده است.


منبع:

1398/12/14
22:20:36
5.0 / 5
3534
تگهای خبر: آموزش , ادبیات , تئاتر , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است