درخواست تهیه كننده نرگس مست برای ادامه اكران در نوروز

درخواست تهیه كننده نرگس مست برای ادامه اكران در نوروز كادو دونی: تهیه كننده فیلم «نرگس مست» با اشاره به این كه بعد از بازگشایی سالن های سینمایی باید رعایت اصول بهداشتی مدنظر باشد، از دست اندركاران اكران خواست تا فرصتی برای ادامه نمایش فیلم هایی مثل «نرگس مست» كه روی پرده بودند، در تعطیلات نوروز داده شود.


عبدالله اسكندری در گفت وگویی با ایسنا، درباره ادامه اكران فیلم «نرگس مست» كه از ۲۳ بهمن ماه روی پرده سینما رفته بود بیان كرد: «نرگس مست» كه دو سال در صف اكران بود، فیلمی فرهنگی است كه البته در زمره فیلم های هنر و تجربه قرار نمی گیرد، اما از آن دسته فیلم های با فروش هجومی هم نیست، یعنی جزء فیلم های بدنه و میانه ای است كه فروش آنها باید تدریجی و در طولانی مدت باشد.
او اضافه كرد: این فیلم بعد از دو سال در زمان مرده اكران سینماها به نمایش درآمد؛ زمانی كه خیلی از فیلم ها می سوزند ولی به هر حال این فرصت به ما رسید و چون پیش از شروع اكران، جشنواره فجر بود تا ۲۲ بهمن امكان تبلیغات خوبی هم نداشتیم كه اگر هم تبلیغ می كردیم در شلوغی جشنواره دیده نمی شد. البته بعد هم كه تبلیغ را شروع كردیم یك هفته از اكران گذشت و ما با وجود تبلیغات انجام شده در ایام ابتدایی اكران شرایط نسبتا خوبی نداشتیم، اما فروش فیلم در دو روز آخر دوبرابر شده بود تا این كه به معضل ملی شیوع ویروس كرونا برخورد كردیم و به خاطر سلامتی مردم سینماها تعطیل شدند.
اسفندیاری افزود: حال در این شرایط خواهش من این است كه حق طبیعی ما در اكران داده شود، یعنی مسئولان سینمایی و شورای صنفی فرصتی برای ادامه اكران فیلم در عید به ما بدهند تا بتوانیم به فروش حداقلی برسیم.
او اشاره كرد: حتی اگر یكی دو هفته آینده هم اكران فیلم ها از سر گرفته شود وضعیت به شكلی است كه باید تبلیغات را باردیگر انجام دهیم یعنی انگار همه چیز از نقطه صفر برای ما آغاز می شود و هر آن چه انجام داده بودیم تقریباً هدر رفته است، این در حالیست كه فیلم «نرگس مست» روند رو به رشدی در فروش داشت. در هر صورت خواسته ما این است كه كسانی كه سیاست گذاران سینمایی هستند جدا از مسائل مادی كه باید به جا مورد توجه قرار گیرد، به این مسائل فرهنگی هم توجه نمایند تا چنین فیلم هایی زمین نخورند و كسانی كه با نگاهی فرهنگی فیلمی ساخته اند كه می تواند با اكران خوب فروش مناسبی هم داشته است از فیلمسازی پشیمان نشوند.
او تصریح كرد: برخلاف بسیاری دیگر از فیلم ها تعداد سینماهای «نرگس مست» كمتر از ۲۰ سالن بوده و می شود شرایطی را فراهم نمود تا اكران چنین فیلمی در تعطیلات عید نیز ادامه داشته باشد.
اسفندیاری با اشاره به این كه «هر زمان سینماها بازگشایی شوند لازم است برای رعایت مسائل بهداشتی قبل از ورود تماشاگران به سالن ها و همین طور با فاصله دادن صندلی ها تمهیدات لازم اندیشیده شود» اظهار داشت: فیلم «نرگس مست» درباره مفاخر فرهنگی این مملكت مثل فرخی یزدی و عارف قزوینی است كه می توانند به نسل جدید معرفی شوند و بنا بر این باید بیشتر مورد پشتیبانی قرار گیرد.
منبع:

1398/12/07
17:00:40
5.0 / 5
4109
تگهای خبر: اكران , جشن , جشنواره , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است