توسط نشر یزدا منتشر شد؛

هارمونی پولی در کتابفروشی ها

هارمونی پولی در کتابفروشی ها کادو دونی: کتاب هارمونی پولی نوشته اولیویا ملان و شری کریستی با ترجمه سید محمد باقر غروی نخجوانی توسط انتشارات یزدا منتشر گردید.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، کتاب «هارمونی پولی» نوشته اولیویا ملان و شری کریستی با ترجمه سید محمد باقر غروی نخجوانی بتازگی توسط انتشارات نشر یزدا با همکاری گروه نشریات سازمان چاپ و نشر، منتشر و راهی بازار نشر شده است.
این کتاب جهت خودشناسی مالی و به عنوان نقشه راهی برای اشخاص و زوج هاست که در دو بخش اصلی «هارمونی پولی و شما» و «هارمونی پولی برای شما و شریک زندگی تان» و در ۱۱ فصل به مخاطب تفاوت های زن و مرد درباره پول: درک دو فرهنگ متفاوت، الگوهای قطبی سازی: رفع اختلاف بر سر قدرت و حرکت به سمت میانه، فراگیری نحوه شناسایی باورهای غلط و کنار گذاشتن آنها، تعیین وضعیت فعلی، شنیدن صداهایی از گذشته، پرداختن به شخصیت پولی، به اشتراک گذاری تاریخچه پولی و غیره به مخاطب اطلاعاتی را می دهد.
اولیویا ملان در مقدمه ای در ابتدا این کتاب می گوید:
«صحبت کردن درباره پول برای بیشتر افراد دشوار است در تجربه روان درمانی ام، متوجه شده ام که مراجعین نمی توانند بدون غمگین و یا دلگیر شدن درباره مباحث پولی صحبت کنند. در حقیقت گاهی برای آنها آسان تر است که راجع به موضوعات زناشویی یا ترس های کودکی حرف بزنند تا زندگی پولی شأن.
کاملاً به یاد دارم که در ابتدای دهه ۱۹۸۰ صحبت درباره پول بدترین تابو بود_ نه فقط در مطب درمان گر بلکه بطور عمومی متأسفانه برای برخی از ما هنوز هم چنین است چرا؟ بدین سبب که در فرهنگ ما مفهوم پول فراتر از ظاهر فیزیکی آن است؛ با عمیق ترین نیازهای احساسی ما به عشق، قدرت، امنیت، استقلال، کنترل و عزت نفس گره خورده است از آنجائیکه ما به طور معمول نمی دانیم که پول دارای چنین ظرفیتی برای ایجاد فشارهای روحی، روانی و احساسی است بر سر آن می جنگیم بی آنکه بدانیم علت جنگ چیست و چگونه آنرا رفع نماییم.
به ما در طول زندگی مان چندان الگوهای خوبی از چگونگی صحبت درباره پول ارائه نمی گردد در نقطه مقابل، با آگهی های تبلیغاتی فراوانی بمباران می شویم که تلاش می کنند به ما ضرورت خریدن بهترین، جدیدترین، بزرگترین یا سریع ترین چیزها را القا کنند وعده کسب فوری ارزش و جایگاه و تشویق به این که دنبال لذات آنی خود باشیم نه برنامه ریزی و پس انداز برای دستیابی به چیزی که می خواهیم. این پیام ها موجب نوعی بیماری همگانی ولخرجی شده که جز بدهی چیز دیگری به بار نمی آورد فقط مسئله خانوار نیست خیلی از دولت ها و حتی قانون گذاران براین باورند که «الان هزینه کن بعداً بپرداز».
از میان آن ایی که تسلیم وسوسه خرج کردن های افراطی می شوند افرادی هستند که پول احتکار می کنند یا پیوسته دلواپس آن هستند هنگامی که یک محتکر و یک ولخرج به هم می رسند تعارض میان آنها غیر قابل اجتناب است یکی می خواهد ذره ذره پول خودرا پس انداز کند و دیگری می خواهد حتما مقداری از آنرا خرج کند تا از خرید و تجارب لذت بخش بی نصیب نماند.
در فصل پنجم این کتاب با عنوان گفتگوهای پولی: ابزارهایی برای رشد و تغییر شکل می خوانیم:
«وقتی تلاش می کنید رابطه خودرا با پول ارزیابی کنید اغلب رسیدن به درک کامل و دیدگاه صحیح برایتان دشوار است سال ها قبل اولیویا به حل این معضل کمک کرد و آن هم با کمک تکنیک «گفتگوی پولی» که یک تمرین برای افزایش آگاهی است و به افرادی که به دنبال درک بهتر خودشان هستند کمک کرده. او درباره ارزش این تکنیک و راز پیداشدن آن می گوید: هنگامی که برای نخستین بارتعلیم مردان و زنان در ارتباط با هارمونی پولی را شروع کردم می ترسیدم که مردم به این عقیده من که همه ما با پول رابطه ای مانند یک انسان داریم واکنش منفی نشان دهند با این وجود اعتقاد داشتم که اگر از این استعاره برای کشف جنبه هایی از رابطه مان با پول استفاده نمائیم (برای مثال وضعیت فعلی آن تأثیرات عمده در گذشته و تغییراتی که باید صورت داد) می توانیم کارهای غیرعقلانه ای که ما را از رفتار خردمندانه در مورد پول وا می دارد را کشف نماییم.
به همین دلیل تمرین درمانی قبلی را تغییر دادم و به تمرینی که آنرا گفتگوی پولی نامیدن تبدیل کردم اما با این وجود همچنان شک و ترددید داشتم: آیا برای مردم این تمرین عجیب و غریب خواهد بود؟ آیا به غیر از برخی افراد رک و صریح بقیه می توانند خودشان یک گفتگوی پولی صحیح ایجاد کنند؟
خوشبختانه ترس هایم بی خود بودند. خیلی از مراجعین به ایجاد گفتگوی پولی علاقه نشان دادند و از آن اطلاعات بسیاری به دست آوردند. تعدادی از آنها گفتند که این وظیفه برایشان بسیار سرگرم کننده بوده است! پس از خواندن و شنیدن صدها گفتگو باید بگویم (نقل قولی را به عاریه بگیرم از ویل راجرز) هیچ گفتگوی پولی نداشتم که دوستش نداشته باشم. آنها همیشه حرف هایی برای گفتن داشتند و جالب، عمیق و روشنگر بودند.»
کتاب «هارمونی پولی» در ۲۶۳ صفحه با شمارگان هزار نسخه و با قیمت ۱۰۵ هزارتومان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.


منبع:

1401/05/15
10:10:37
5.0 / 5
185
تگهای خبر: انتشار , خرید , رمان , عشق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است