امام جمعه اردبیل مطرح كرد؛

بهره مندی بازنشستگان فرهنگی از رتبه بندی

بهره مندی بازنشستگان فرهنگی از رتبه بندی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار داشت: جامعه بازنشستگان فرهنگی از رییس جمهور انتظار دارند تا لایحه رتبه بندی شامل آنها شده و از مزایای آن استفاده کنند.آیت الله سید حسن عاملی در حاشیه دیدار نخبگان با رییس جمهور در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: امیدواریم دولت سیزدهم انتظارات و خواسته های به حق مردم که تا حالا مغفول مانده تحققی عینی بخشیده و به حوزه فرهنگ عنایت خاص داشته باشند.
وی ریشه تمام مشکلات اقتصادی و لطمه های اجتماعی را بی توجهی به حوزه فرهنگ توصیف کرد و اظهار داشت: کم لطفی به حوزه فرهنگ صدمات غیرقابل جبرانی را به همراه دارد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از فرهنگ بعنوان ریل حرکتی سایر بخش ها یاد کرد و اضافه کرد: تا آن زمان که نتوانیم احساس جمعی را در جامعه تقویت کرده و به صورتی فرهنگ همدلی و هم آوایی را نهادینه نماییم، ما با مشکلات گوناگون در جامعه روبه رو خواهیم شد.
عاملی توجه به ریشه های فرهنگی اختلاس، کم کاری، بی نظمی، رشوه خوری و سایر لطمه ها را غفلت از مسائل فرهنگی و بی توجهی به احساس جمعی برشمرد و اشاره کرد: باید همه افراد جامعه با روحیه ایثارگری و شجاعت در عین حال ساده زیستی، نظم و توجه دادن به زمان به بهبود شرایط جامعه کمک کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران مردم را از خواب ۵۰۰ ساله بیدار کرد تا همپای تحولات دنیا حرکت داشته باشیم در صورتیکه در گذشته از دانش جهانی و تحولات بین المللی بی نصیب بوده و سهمی نداشتیم.
عاملی به نتایج تزریق ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی در بخش تجاری و تجاری اشاره نمود و افزود: تمام کشورهای پیشرفته در سایه انقلاب فرهنگی توانستند به سرانجام مقصود برسند و ما امروز وظیفه داریم در حساس ترین برهه با یک حرکت جهادی در رفع تحریم های دشمنان فضای فرهنگی و ارزشی را در جامعه تقویت نماییم.
وی استقلال و حاکمیت ملی ایران را سرآمد و بی نظیر در عرصه های جهانی و بین المللی توصیف کرد و اظهار داشت: روحیه همبستگی نیاز جدی جامعه در راه پیشرفت است.
عاملی با اعلان اینکه در دولت گذشته از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار فرهنگی تنها شش میلیارد تومان تخصیص یافت، اظهار نمود: بنده تاکید کردم که این مبلغ را به حوزه آموزش و پرورش تزریق کنند چونکه معتقدم اگر آموزش و پرورش اصلاح گردد همه بخش ها اصلاح پذیر خواهد بود.
امام جمعه اردبیل نهاد آموزش و پرورش را در تربیت جوانان و نوجوانان آرمانی و شایسته یک جایگاه بی نظیر توصیف کرد و اضافه کرد: باید دولت شأن معلم و فرهنگی را حفظ نموده و به صورتی حامی این بخش باشد.
وی به نتایج ناگوار سه موضوع نگران کننده در جامعه اشاره نمود و افزود: زمانی که عنوان مادری را از دختران ما بگیرند و نظام الگوسازی را به هم بریزند و در کنار آن شأن معلم را بشکنند در حقیقت جامعه را به سمت اضمحلال برده اند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ضرورت اجرائی شدن طرح رتبه بندی معلمان را تصریح کرد و اشاره کرد: انتظار می رود دولت سیزدهم در کنار معلمان شاغل، معلمان بازنشسته را نیز از این طرح بهره مند کرده و مزایای آنرا به این قشر تصری بدهند.

1400/08/01
21:23:37
5.0 / 5
438
تگهای خبر: آموزش , رمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است